• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-13289-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دبیر اتحادیه علوم سیاسی کشور خبر داد:

برگزاری نخستین رویداد تابستانه علوم سیاسی در گیلان

دبیر اتحادیه علوم سیاسی کشور، از برگزاری نخستین رویداد تابستانه علوم سیاسی در استان گیلان خبر داد و گفت: دانشجویان سراسر کشور که علاقمند به شرکت در این رویداد علمی هستند، تنها تا 30 مرداد فرصت دارند جهت ثبت نام اقدام کنند.

امیرحسین ابراهیمی، دبیر اتحادیه علوم سیاسی کشور در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، از برگزاری نخستین رویداد تابستانه علوم سیاسی در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: این رویداد در قالب پنج کارگاه پنج روزه در دانشگاه گیلان برگزار خواهد شد.

وی آشنایی عملی با مبانی علوم سیاسی را محور اصلی برگزاری این رویداد علمی دانست و گفت: ضعف بزرگی که در رشته علوم سیاسی وجود دارد، این است که دانشجویان تنها به یادگیری مبانی تئوریک بسنده می کنند و آموزه های خود را در عمل پیاده نمی کنند لذا با توجه به این ضعف مشهود تصمیم گرفتیم رویداد تابستانه علوم سیاسی را برای دانشجویان برگزار کنیم.

دبیر اجرایی رویداد تابستانه علوم سیاسی، ظرفیت کارگاه های مذکور را محدود دانست و عنوان کرد: دانشجویان سراسر کشور در کلیه مقاطع که علاقمند به شرکت در این رویداد علمی هستند، تنها تا 30 مرداد 97 فرصت دارند جهت ثبت نام اقدام کنند.

وی با بیان اینکه رویداد تابستانه علوم سیاسی از 11 لغایت 15 شهریور 97 و با همکاری دانشگاه گیلان، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان، دانشگاه پیام نور شهرستان رشت و انجمن علمی علوم سیاسی دانشگاه گیلان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در پایان دوره گواهینامه معتبر از سوی اتحادیه علوم سیاسی ایران به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

ابراهیمی، از برگزاری کارگاه «آداب دیپلماسی» در 11 شهریور خبر داد و متذکر شد: در بخش تئوری خلاصه ای از مذاکرات و فنون مذاکره، آداب جلوس، آداب شرکت در مراسم و مهمانی های رسمی و آداب پوشش، رفتارهای پسندیده در محیط کار، مهمانی و اجتماع، شروع مذاکره، ادامه مذاکره و امضای سند و در بخش عملی سندنویسی، برگزاری مذاکره، شبیه سازی آداب شرکت در مراسم توسط سجاد قاضی، رئیس انجمن سخنرانان استان گیلان تدریس می شود.

کارشناس علوم سیاسی دانشگاه گیلان، با بیان اینکه کارگاه «تحلیل سیاسی» در 12 شهریور برگزار می شود، عنوان کرد: تحلیل فرهنگ سیاسی و سیاست فرهنگی، تفکر نقادانه، چگونگی نقد اندیشه های جماعت گرا، شهروند خبرنگار، جامعه مدنی، امر سیاسی مدرن، گرفتن گزارش و مصاحبه و تحلیل سیاسی، تحلیل یک رخداد سیاسی روز و بازخوانی چند نظریه سیاسی توسط دکتر احمد جانسیز، دانشیار گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان تدریس می شود.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه «احزاب و انتخابات» در 13 شهریور، یادآور شد: دکتر مهدی هدایتی شهیدانی، استادیار گروه علوم سیاسی دانشگاه گیلان به تدریس ساختار احزاب، نحوه انتخابات، تاثیر احزاب در جریان کلی سیاست های دولت و سخنرانی سیاسی، لابی کردن، ائتلاف و برگزاری انتخابات و... می پردازد.

دبیر اتحادیه علوم سیاسی کشور، با بیان اینکه دکتر سید شهاب الدین موسوی زاده، عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان و پژوهشگر پژوهشگاه قضایی مدرس کارگاه «شبیه سازی دولت و حکومت» است، تاکید کرد: این کارگاه که در 14 شهریور برگزار می شود به موضوعات دولت، حکومت، قوای سه گانه، نظام سیاسی، تفکیک قوا، سیاست خارجه، دولت در ایران و... می پردازد. البته آزمون تستی و تشریحی از مباحث مطرح شده نیز برگزار خواهد شد.

ابراهیمی، آخرین کارگاه را کارگاه «اقتصاد سیاسی» دانست که در 15 شهریور برگزار می شود و گفت: فرایند بودجه ریزی دولتی، مراحل چهارگانه تصویب، اجرا و نظارت بودجه، سیاست های بین المللی بر پول و شبیه سازی و تصویب بودجه در کمیسیون های تخصصی و تلفیقی اصلی مجلس توسط رکسانان نیکنامی، استادیار گروه علوم سیاسی دانشگاه تهران تدریس می شود.

وی با بیان اینکه درصدد برگزاری رویدادهای تابستانه و زمستانه علوم سیاسی در دانشگاه های مطرح کشور از جمله شاهد تهران، خوارزمی کرج، شهید چمران اهواز و دانشگاه تهران هستیم، یادآور شد: محدودیتی برای حضور دانشجویان در این رویداد علمی وجود ندارد لذا علاقمندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 09116208824 و یا پست الکترونیکی «guilanpolitic@gmail.com» ارتباط بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: