• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-39789-5
  • خبرنگار : 24
  • منبع خبر : رشت

مدیرعامل بنیاد برکت در دیدار با استاندار گیلان مطرح کرد؛


برنامه‌های بنیاد برکت، حول محور ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است

مدیرعامل بنیاد برکت، با بیان اینکه محوریت برنامه‌های بنیاد برکت حول محور ایجاد اشتغال و رفع بیکاری تعریف شده است،‌گفت: توسعه مشاغل خرد به ویژه در مناطق روستایی از اهداف ماست.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان،  سعید جعفری در دیدار با استاندار گیلان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر محرومیت‌زدایی بویژه در مناطق روستایی، گفت: در استان گیلان ساخت 37 مدرسه در مناطق مختلف با 240 کلاس و با اعتبار 21 میلیارد تومان جزء تعهدات بنیاد برکت است که 11 مدرسه در حال احداث است.

وی به مشارکت بنیاد برکت در 11 طرح اقتصادی استان گیلان با ظرفیت 4 هزار اشتغال و با سرمایه 120 میلیارد تومان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پرهیز از تصدی‌گری از اهداف بنیاد برکت است پس از سودآوری 4 طرح اقتصادی در استان گیلان از آن خارج و در 7 طرح کماکان فعالیت داریم .

جعفری، مشارکت در ساخت مساجد، نگهداری ایتام، پروژه‌های عمرانی و عام المنفعه را از اقدامات دیگر بنیاد برکت در استان‌ها عنوان کرد و گفت: محوریت برنامه‌های بنیاد برکت حول محور ایجاد اشتغال و رفع بیکاری تعریف شده و توسعه مشاغل خرد بویژه در مناطق روستایی از اهداف ماست .

مدیرعامل بنیاد برکت تلاش در موضوعات اقتصاد مقاومتی که محور فعالیت‌های دولت است را از دیگر برنامه‌های بنیاد عنوان و اضافه کرد: در موضوعاتی همچون صنایع دستی و بسته بندی که مدل‌های اجتماع محور است و حجم وسیعی از مردم را پوشش می‌دهد در قالب طرح‌های آفتاب، مهتاب و آسمان با مشارکت جامعه محلی در حال اجراست .

وی نگاه جمعی و یکپارچه‌نگری استاندار گیلان درخصوص واحدهای تولیدی را اقدامی مثبت دانست و ادامه داد: تلاش ما بر این است تا با جلوگیری و حذف واسطه‌گری سود اصلی به تولیدکنندگان برسد .

جعفری، از امضاء تفاهم نامه میان رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استاندار گیلان پس از نهایی شدن موضوعات قابل مشارکت در گیلان خبر داد و افزود: برنامه‌های خوبی برای سال 97 و 98 در استان گیلان پیش‌بینی شده است .

دکتر مصطفی سالاری در ادامه این دیدار با قدردانی از تلاش‌های نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در جهت افزایش سطح مشارکت‌های بنیاد برکت در استان گیلان، افزود: شبکه‌سازی در بخش بسته‌بندی و فرآوری محصولات کشاورزی به معیشت کشاورزان کمک قابل توجهی می‌کند که بنیاد برکت می‌تواند در این بخش نقش‌آفرینی کند .

وی به وجود شبکه منسجم تولیدکنندگان مرغ استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان مرغ استان گیلان باتوجه به میزان بالای تولید به صورت متمرکز عمل می کنند و در مقاطع نوسان قیمت این محصول با حداقل آسیب مواجه هستند که باید این تجربه به عنوان یک الگو به دیگر محصولات تسری پیدا کند .

نماینده عالی دولت در گیلان به ارائه پیشنهاد‌های استان گیلان به مجموعه بنیاد برکت در حوزه‌های مختلف دارای استعداد اشاره کرد و گفت: پیشنهاد‌های مشترک با نمایندگان مردم در مجلس تنظیم می‌شود تا از تمامی ظرفیت‌های این مجموعه در استان گیلان استفاده بهینه شود .

وی با بیان اینکه مشکلات زیرساختی گیلان نباید در میان زیبایی‌های آن نهفته شود، افزود: باید تلاش کنیم تا از تمامی فرصت‌ها برای شناسایی و معرفی این مشکلات و رفع آن بهره بگیریم .

استاندار گیلان به فعالیت‌های عام المنفعه بنیاد برکت در زمینه محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف استان‌ها نیز اشاره و خاطرنشان کرد: ساخت مدرسه در مسکن مهر رشت به عنوان یکی از زیرساخت‌های ضروری محسوب می‌شود که امیدواریم با مشارکت بنیاد برکت احداث شود .

وی به اعلام آمادگی 2 مجموعه بزرگ تولید پوشاک در جهت رونق مشاغل خرد استان گیلان در صنعت نساجی اشاره و اظهار کرد: بازاریابی و فروش محصولات یکی از مشکلات صنعت پوشاک است که با تجمیع تولیدکنندگان خرد در این عرصه می‌توان از آنان حمایت کرد .

استاندار گیلان با اشاره به وجود استعدادهای بسیار در استان گیلان در زمینه ایجاد مشاغل خرد گفت: با حمایت و تقویت این مشاغل می‌توانیم بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم

کوچکی‌نژاد رییس مجمع نمایندگان استان در ادامه با اشاره به مشارکت بنیاد برکت دوشادوش دولت در امر خدمت‌رسانی به مردم، بیان کرد: فعالیت‌های بنیاد برکت حول محور اشتغال است و در مسیر رفع مشکلات واحدهای تولیدی گام‌ برمی دارند .

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در استان گیلان بالغ بر 800 میلیارد تومان در حوزه‌های عمرانی، زیربنایی و اجتماعی در حال فعالیت است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: