• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-36489-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان خبر داد:

افزوده شدن روزانه ۲۱ نفر به مستمری بگیران گیلانی

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با اشاره به رشد۷.۴ درصدی مستمری بگیران گیلان، گفت: به طور متوسط روزانه ۲۱ نفر به جرگه مستمری‌بگیران گیلان اضافه می‌شود .

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، جمیل حق‌پرست ظهر امروز در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته تامین اجتماعی، اظهار کرد: تامین اجتماعی گیلان دارای یک بیمارستان، دو پلی کلینیک تخصصی،  ۶  درمانگاه تخصصی، سه درمانگاه عمومی و یک کلینیک دندانپزشکی است .

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۲۵۰هزار و ۷۹۴ نفر در گیلان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، افزود: از این تعداد،۴۰۷ هزار و ۷۲ نفر بیمه شده اصلی و ۵۵۷ هزار و ۶۵۴ نفر بیمه شدگان تبعی، ۱۱۷هزار و ۵۲ مستمری بگیر اصلی و ۱۲۴هزار و ۱۶ نفر مستمری بگیران تبعی این اداره کل را تشکیل می‌دهند .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان ضریب پوشش بیمه ای استان را ۴۷ درصد عنوان و تصریح کرد: ضریب پوشش، بیانگر سهم تعداد افراد تحت پوشش به کل جمعیت گیلان است.

حق پرست، ادامه داد: تعداد مستمری بگیران در سال گذشته معادل  ۷.۴ در صد رشد داشته است که بطور متوسط روزانه  ۲۱ نفر به جرگه مستمری بگیران استان اضافه می‌شود که این امر دارای دلایل مختلف از جمله مهاجرت از سایر استان ها به گیلان بعد از باز نشستگی به دلیل آب و هوای مساعد، بازگشت فعالان عرصه کار بعد بازنشستگی به موطن خود به دلیل نبود اشتغال مناسب در سال‌های فعالیت کاری، نسبت جمعیت شهری به روستایی،امید به زندگی و ... است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان، خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی استان گیلان متاسفانه در زمینه پرداخت بیمه بیکاری یکی از پنج استان برتر کشور محسوب می‌شود .

حق پرست اضافه کرد: در سال گذشته پرداخت بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد ریال تعهدات بیمه ای و درمانی توسط تامین اجتماعی گیلان تحقق یافته است که مجموع حق بیمه دریافتی تنها رقمی حدود ۱۴ هزار میلیارد ریال بوده است .

وی خاطرنشان کرد: اخذ مجوز طراحی سامانه نرم افزاری توسعه خدمات غیر حضوری از دفتر راهبری سیستم‌ها به عنوان اولین استان در سطح کشور، میز خدمت مجازی در شعبه شهر صنعتی رشت در جهت تسهیل و تسریع رسیدگی به امور و افزایش رضایتمندی مخاطبان، ارتقاء شعبه لنگرود از تیپ ۳ کشوری به تیپ ۲، ارتقاء شعبه ماسال از تیپ ۵ کشوری به تیپ ۴ ،ارتقاء شعبه  ۳رشت از  تیپ ۲ کشوری به یک ممتاز، رشد ۴۲ درصدی تعداد بیمه‌شدگان زنان خانه‌دار، انتخاب کارشناس آمار و اطلاعات استان به عنوان نمونه کشوری، انتخاب طرح پیشنهادی همکار استان در جشنواره ایده‌های ناب سازمان به عنوان منتخب کشوری از دستاوردها و موفقیت‌های این اداره کل بوده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: