• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-36189-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار لاهیجان عنوان کرد:

تجهیز و نوسازی 2800 هکتار از اراضی شالیزاری لاهیجان

فرماندار لاهیجان گفت: امسال 2 هزار و 800 هکتار از اراضی شالیزاری لاهیجان تحت پوشش طرح تجهیز و نوسازی قرار گرفتند که بیشترین تجهیز در بین شهرستان های استان محسوب می شود.

امیر جانبازی در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، به گرمای کم سابقه تابستان امسال لاهیجان و مشکلات ناشی از آن اشاره کرد و افزود: در مجموع ادارات و نیروهای مردمی در این شهرستان در تلاش شبانه روزی هستند تا بر اثر این گرما مشکلاتی برای بخش کشاورزی و مردم در هنگام فشار بر شبکه برق به وجود نیاید.

وی ضمن قدردانی از شوراهای روستاها، بخش و شهرستان، دهیاران و پرسنل اداره برق شهرستان لاهیجان، اظهار کرد: همه این نیروها در تلاش هستند تا مشکل یا کمبودی به وجود نیاید و آب کشاورزی به موقع فراهم شود و همه به برق و آب دسترسی داشته باشند.

این مقام مسئول عنوان کرد: در حوزه آب شهری و روستایی، آب کشاورزی و در برق شهرستان توسعه خوبی صورت گرفته است و از شروع گرما با شرکت سهامی برق استان هماهنگی های خوبی داشتیم و با مساعدت مدیریت استان اعتبار 5.5 میلیارد تومانی به شبکه برق شهرستان اختصاص داده شد که این امر موجب گردید که توان تولید الکتریکی و توسعه پایدار شبکه برق ارتقا پیدا کند.

فرماندار لاهیجان، با اشاره به مهم بودن تامین امنیت و آسایش شهروندان، تصریح کرد: با اجرای طرح جایگزینی دو دستگاه ترانسفرموتور 40 مگاولت آمپر جایگزین دستگاه های قبلی شدند و برق شهرستان 33 درصد رشد داده و این رشد در مقام توزیع 16.5 درصد بود که اگر این مساعدت نبود مردم با مشکلات بیشتری مواجه می شدند.

وی یادآور شد: در بخش کشاورزی نیز در سطح شهرستان طرح کاداستر برای اولین بار در کشور به عنوان پایلوت در 43 هزار هکتار از اراضی کشاورزی لاهیجان آغاز شد و در حال اجراست. همچنین امسال 2 هزار و 800 هکتار از اراضی شالیزاری لاهیجان تحت پوشش طرح تجهیز و نوسازی قرار گرفتند که بیشترین تجهیز در بین شهرستان های استان محسوب می شود.

جانبازی گفت: برای این طرح تجهیز 18 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده که این اعتبارات از محل طرح های مصوبه سفر ریاست جمهوری تامین و هدف از اجرا افزایش تولید در واحد سطح بوده است.

وی اظهار کرد: 328 طرح اشتغال با هزینه 88.5 میلیارد تومان در این شهرستان معرفی شده که با اجرای این طرح ها یک هزار و 596 فرصت شغلی ایجاد می شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: از تعداد طرح‌های ارائه شده به دبیرخانه 127 طرح با اعتبار 136 میلیارد و 598 میلیون ریال از سوی استان تصویب و به بانک های عامل معرفی شده و از این مبلغ 16 میلیارد و 144 میلیون ریال به متقاضیان پرداخت گردید.

فرماندار لاهیجان اضافه کرد: سهمیه شهرستان لاهیجان در طرح فراگیر 21 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده که تاکنون به علت تعدد متقاضیان، با هماهنگی و برنامه ریزی های صورت گرفته 328 طرح بیش از 88 میلیاد تومان به دبیرخانه استان ارسال گردید.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: