• جمعه ۱۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-28889-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

شمال کشور در حال مدفون شدن زیر پسماند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: شمال کشور در حال مدفون شدن زیر پسماند است .

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، عیسی کلانتری صبح امروز در نشست بررسی راهکارهای احیای تالاب بین المللی انزلی که در مقر پاسگاه محیط بانی قلم گوده بندرانزلی، برگزار شد، اظهار کرد: تالاب انزلی از اهمیت بالایی برخوردار است و احیای آن یکی از سیاست‌های دولت است .

وی افزود: طرحی که امروز در این جلسه توسط یکی از متخصصین ارائه شد هیچ آسیبی به تالاب در حین احیاء نمی‌رساند زیرا این طرح نانو فیزیکی است و هیچ تخریبی همچون طرح‌های شیمیایی در محیط زیست ندارد .

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با تاکید بر اینکه تنها تا اواخر فصل پاییز فرصت آغاز این طرح وجود دارد، اظهار کرد: در آغاز کارگاه‌ها تجهیز خواهند شد و پس از آن با احیاء 3 هزار هکتار غرب، ارتفاع آب 1 متر افزایش پیدا می‌کند و آب از آن جا به بخش‌های بالا دست منتقل می‌شود .

کلانتری با بیان اینکه با از دست دادن این فرصت یک سال عقب می‌مانیم، خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های دولت احیاء تالاب است .

وی با بیان اینکه وضعیت پسماند شمال کشور باید از کل کشور جدا شود و به صورت جداگانه به آن رسیدگی شود، تاکید کرد: وضعیت پسماند شمال کشور بسیار نامناسب است و استان‌های شمالی در حال دفن شدن زیر پسماند هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: