• پنجشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5690-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد:

اختصاص 48 میلیارد تومان به راه آهن رشت –قزوین

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت:امروز تصمیم گرفته شد برای اتمام راه آهن رشت-قزوین 48 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یابد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، دکتر محمدباقر نوبخت، در جلسه شورای برنامه ریزی گیلان که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، گفت: منابع کشور محدود است و هر استان لیست بالا و بلندی از تقاضاها دارد که از سالهای خیلی قبل به جا مانده است.

وی افزود: ما مجبوریم اولویت بندی کنیم و در سفرهای استانی این اولویتها تشخیص داده میشود.

نوبخت ادامه داد: تالاب انزلی فقط مربوط به گیلان نیست و یک ثروت ملی است، تلاش داریم احیای تالاب انزلی را در اولویتها قرار دهیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور،خاطرنشان کرد: همه مشکلات یک استان در یک سفر قابل حل نیست بلکه اولویت ها حل خواهند شد.

وی گفت: در سفر ریس جمهور به گیلان 800 هزار میلیارد تومان تعهد داشتیم که دو هزار و 800 میلیادر تومان پرداخت شد.هزار میلیارد تومان این اعتبارات به راه آهن استان اختصاص یافته است.

دکتر نوبخت با اشاره به اینکه سه ماهه امسال می توانست وضعیت اقتصادی کشور بسیار بهتر باشد، گفت:موانعی ایجاد شد، که وضعیت اقتصادی مطلوب را نداشته باشیم. دشمن می داند که توسعه ما در کجا است و چگونه باید به ما ضربه بزند.البته کشور از این حادثه گذر خواهد کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: راه آهن همدان و کرمانشاه افتتاح شده اند و از راه آهن ارومیه مرتب بازدید می کنم.

وی در مورد راه آهن قزوین- رشت  گفت: این راه آهن از پروژه سخت است و تونل ها در کوههایی که فرو می ریخت، ساخته شد و پل ها با شرایط فنی سخت آماده شده است. در حال حاضر این راه آهن برای آماده شدن ایستگاهها 48 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در مورد زمان دقیق افتتاح راه آهن رشت-قزوین گفت:می دانم که این پروژه کی آماده می شود، اما زمان افتتاح را فعلا اعلام نمی کنم. 48میلیارد تومان برای ساخت ایستگاههای راه آهن اختصاص داده شد.

وی در مورد تکمیل آزاد راه رشت- قزوین، افزود: 400میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که این اعتبار هم اختصاص خواهد یافت. تعلل دیگر قابل قبول نخواهد بود.  

دکتر نوبخت، تصریح کرد: راه آهن از رشت-انزلی هم در حال انجام است، از این به بعد در این محور در استان کار خواهیم کرد. پروژه رشت - آستارا طبق توافقی که رییس جمهور با رییس جهور آذربایجان انجام دادند سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی در مورد رودخانه های گوهر رود و زرجوب که تاکنون 65 میلیارد تومان پرداخت شده است، گفت: کاهش آلودگی های این رودخانه ها منجر به کاهش آلودگی های تالاب انزلی که ثروت ملی است خواهد شد و ما بر نجات این رودخانه ها تاکید داریم.

       انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: