• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-23989-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

توسط بانوی مخترع گیلانی؛

تولید پودری از کلاهک بادمجان در درمان بیماری دیابت

بانوی مخترع گیلانی، گفت: برای اولین بار موفق شدم از کلاهک بادمجان پودری برای درمان بیماران دیابتی تهیه کنم .

پروین علی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه گیلان، با بیان این‌که برای اولین بار موفق شدم از کلاهک بادمجان پودری برای درمان بیماران دیابتی تهیه کنم، گفت: تولید پودری از کلاهک بادمجان در درمان بیماری دیابت نقش معجزه آسایی نشان داده است .

وی با بیان این‌که احتمال این‌که این دارویی گیاهی لوزالمعده را وادار به ترشح مرتب آنسولین کند وجود دارد،خاطرنشان کرد: نتیجه‌گیری این عمل نیازمند کار علمی است .

این بانوی مخترح گیلانی با اشاره به اهداف خود در تهیه پودری از کلاهک بادمجان برای درمان دیابتی، گفت: هدف من از انجام این تحقیق یافتن دارویی برای درمان بیماران دیابتی بخصوص مرحوم برادرم بوده است و همچنین از بادمجان پنج اختراع و فناوری دیگر دارم .

علی‌پور ادامه داد: ابتدا کلاهک بادمجان را بر روی چند موش که مبتلا به دیابت نوع یک و دو بودند آزمایش کردم که نتیجه بسیار معجزه آسایی نشان داد و در نمونه انسانی نیز افراد زیادی داوطلب شدند و پس از استفاده از این محصول نتیجه مثبتی بر روی آنها حاصل شد .

وی اضافه کرد: این اختراع در اظهارنامه با شماره 139650140003008337 در اداره ثبت اختراعات ایران در مرحله استعلام است .

این بانوی مخترح گیلانی، یادآور شد: بطور کلی همه قسمت‌های میوه بادمجان را به فناوری تبدیل کرده‌ام تا وقتی سرمایه‌گذار شروع به کار می‌کند هیچگونه ضایعات و یا مشکل محیط زیستی نداشته باشد .

وی در خصوص دیگر اختراعات خود از بادمجان، گفت: تولید رنگ خوراکی با پوست بادمجان نخستین اختراعی بود که داشتم و این رنگ خوراکی دارای خواص ضد بیماری سرطان و از تبدیل شدن سلول سالم به سلول سرطانی جلوگیری می‌کند .

علی‌پور در پایان تولید آرد خوراکی از پوست خشک بادمجان، تولید کود طبیعی و یا مکمل‌های غذایی ماهی از کاسه میوه بادمجان را از دیگر اختراع‌ها و یافته‌های علمی خود از بادمجان عنوان کرد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: