• دوشنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4290-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

رییس سازمان چای کشور خبر داد:

افزایش 6 درصدی برداشت برگ سبز چای

رییس سازمان چای کشور، گفت: تاکنون برداشت برگ سبز چای در کشور نسبت به سال گذشته 6 درصد افزایش داشته است.

جبیب جهانساز در گفت‌و‌گو با ایسنا – منطقه گیلان، گفت:در حال حاضر خرید از چایکاران گیلان و مازندران ادامه دارد و از آغاز برداشت برگ سبز چای تاکنون 66 هزار و 300 تن برگ سبز به ارزش 144 میلیارد تومان برداشت شده است.

وی با بیان اینکه میزان برداشت برگ سبز چای تا به امروز 6 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است، افزود: 35 هزار و 500 تن معادل، 54 درصد این مقدار برگ سبز چای درجه یک و 30 هزار و 800 هزار تن معادل، 46 درصد درجه دو است.

جهانساز در خصوص مطالبات چایکاران، گفت: از 144 میلیارد تومان بهای برگ سبز خریداری شده تاکنون 83 میلیارد و 639 میلیون تومان آن پرداخت شده است و مابقی مطالبات هم به تدریج پرداخت می‌شود.  

رییس سازمان چای کشور، اعلام کرد: چین دوم برداشت برگ سبز چای از باغ‌های شمال کشور تا پایان هفته آینده ادامه دارد و پس از آن چین سوم آغاز خواهد شد .

وی اظهار کرد: مبلغ 2 میلیارد و 161میلیون تومان از مطالبات به حساب عابر بانک سپه چایکاران واریز شد. به این ترتیب تاکنون مبلغ 85 میلیارد و 800 میلیون تومان از مطالبات پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، گیلان و مازندران 60 هزارخانوار چایکار و 25 هزار هکتار باغ چای دارد . برداشت برگ سبزچای از باغ های شمال در سه مرحله بهاره، تابستانه و پاییزه انجام می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: