• یکشنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-3490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

تعداد متقاضیان تولید عسل در گیلان رو به افزایش است

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان با اشاره به  متقاضیانی که در سیستم کارا ثبت نام کرده‌اند،گفت: به زودی 500 تا 700 نفر به تولیدکنندگان عسل گیلان افزوده خواهند شد.

حجت علی اکبرنژاد در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه گیلان، از پایان برداشت عسل بهاره در گیلان خبر داد و گفت: زنبورداران گیلانی امسال حدود  6 هزار تن عسل بهاره به ارزش 180 میلیارد تومان تولید کردند.

وی با اشاره به اینکه مرحله دوم برداشت عسل در گیلان اوایل شهریورماه  آغاز خواهد شد، افزود: پیش‌بینی می‌شود، زنبورداران در مرحله بعد هم هزار و 200 تن عسل برداشت کنند.

علی‌ اکبرنژاد، ادامه‌ داد: پیش‌بینی می‌شود، امسال به دلیل شرایط  مساعد آب و هوا هنگام گلدهی گیاهان، برداشت عسل در مقایسه با سال گذشته حدود 20 درصد افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه گیلان دومین استان تولید کننده عسل، است، خاطرنشان کرد:عسل گیلان از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار است.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی گیلان، تصریح کرد: در استان گیلان،4  هزار 593 خانوار زنبوردار گیلانی 282 هزار و 303 کندوی عسل دارند و برنامه داریم در راستای افزایش تولید عسل در استان تعداد، زنبورداران را افزایش دهیم.

وی گفت: با به توجه متقاضیانی که در سیستم کارا ثبت نام کرده‌اند، به زودی 500 تا 700نفر به تولیدکنندگان عسل گیلان افزوده خواهند شد.

علی اکبرنژاد با بیان اینکه عسل گیلان علاوه بر فروش در استان به دیگر استانها نیز صادر می‌شود، گفت: یکی از مشکلات اساسی تولید این محصول در استان نبود کارخانه‌های فراوری این محصول است که اگر ایجاد شود،ارزش افزوده بالایی نصیب زنبورداران استان خواهد شد.

  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: