• چهارشنبه ۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2290-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

عسل گیلان در حال برداشت است

مدیر امور زنبور و طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: هم اکنون زنبورداران استان در حال برداشت عسل هستند و وضعیت تولید این محصول مطلوب است.

سورنا چایچی در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه گیلان گفت: گیلان، 6 درصد عسل مورد نیاز کشور را تولید می‌کند و برنامه داریم تولید این محصول را افزایش دهیم .

وی افزود: سال گذشته 5میلیون و 445 هزار و 262 کیلوگرم عسل در گیلان تولید شده بود و امسال به نظر می‌رسد، وضعیت تولید بهتر از سال گذشته باشد، اما آمار قطعی میزان تولید پس از اتمام برداشت کامل این محصول اعلام خواهد شد.

مدیر امور زنبور و طیور سازمان جهاد کشاورزی گیلان ادامه داد: هر ساله در مهر ماه تعداد کلونی‌های زنبور عسل شمارش می‌شود و سال گذشته گیلان در میانگین تولید عسل رتبه دوم را بدست آورد.

وی تصریح کرد: زنبوردارانی که امسال زنبورهای خود را به باغ مرکبات کوچ دادند، عسل تولیدی‌شان از نظر کیفی و کیفی بسیار مطلوب است.

چایچی خاطر‌نشان‌کرد: امسال پیش بینی شده بود تولید عسل در استان 20درصد افزایش داشته باشد، اما به دلیل بارندگی‌های کمی که رخ داد بعید به نظر می‌رسد، که این میزان افزایش تولید به خصوص در مناطق جنگلی استان را شاهد باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: