• سه شنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-8889-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

استاندار گیلان:

رونق و توسعه گیلان با حمایت دولت محقق می‌شود

  استاندار گیلان خواستار نگاه ویژه دولت به منطقه آزاد انزلی شد و گفت: رونق و توسعه گیلان با حمایت دولت تدبیر و امید محقق می‌شود .

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، دکتر مصطفی سالاری در آیین افتتاح پروژه‌های زیرساختی،گردشگری و صنعتی و همچنین راه اندازی کریدور بین المللی چین قزاقزستان ایران که با حضور معاون اول رییس جمهور در منطقه آزاد انزلی برگزار شد با ابراز خرسندی از سفر دکتر اسحاق جهانگیری به گیلان، اظهار کرد: پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد توسعه و رونق اقتصادی را برای استان به دنبال دارد .

وی با اشاره به سابقه دیرینه تجارت در گیلان، تصریح کرد: متاسفانه این رویکرد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در دهه‌های اخیر با رکود مواجه شد .

سالاری، کریدور بین‌المللی چین- قزاقزستان-ایران را موجب احیاء مبادلات با کشورهای همسایه خواند و افزود: توسعه این رویکرد نیازمند حمایت‌های دولت‌مردان تدبیر و امید است .

استاندار گیلان به سیاست‌های مستمر دولت تدبیر و امید در حوزه افزایش ارتباط با کشورهای مختلف دنیا به ویژه کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: این نگاه جامع‌نگر و بهره‌مندی از سیاست‌های آن می‌تواند در افزایش کریدورهای مشترک با دیگر کشورها موثر باشد .

وی به افتتاح پروژه‌های حوزه صنعت و نیز گردشگری در منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و یادآور شد: توسعه گردشگری در گیلان علاوه بر افزایش ظرفیت میزبانی مسافران در ایام مختلف می‌تواند رونق اقتصادی و رشد میزان اشتغال را به همراه آورد .

نماینده عالی دولت در گیلان منطقه آزاد انزلی را تنها منطقه آزاد شمال کشور خواند که با پتانسیل‌های بالا می‌تواند کانون توسعه در تمامی محورها باشد .

وی خواستار نگاه ویژه دولت به منطقه آزاد انزلی با ارائه تسهیلات ویژه همچون معافیت مالیاتی، معافیت گمرکی و ... شد و خاطرنشان کرد: رونق و توسعه گیلان با حمایت دولت تدبیر و امید محقق می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: