• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-8490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

پیش‌بینی خرید هزارتن پیله‌تر ابریشم در کشور

رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود، خرید پیله‌تر ابریشم از نوغانداران امسال به هزار تن برسد.

علی اصغر داداش پور در گفت‌و‌گو با ایسنا-منطقه گیلان، با اشاره به خرید پیله‌تر ابریشم از اواسط اردیبهشت ماه سالجاری گفت: تاکنون 900 تن پیله‌تر به ارزش 30 میلیارد تومان از نوغانداران کشور خریداری شده است .

وی به آمادگی خوب تجار کشور برای خرید پیله‌تر ابریشم از نوغانداران در 22استان اشاره کرد و افزود: خرید پیله‌تر ابریشم در کشور تا دهم تیر ادامه دارد .

داداش‌پور با اشاره به اینکه سال گذشته 850 تن پیله‌تر ابریشم از نوغانداران کشور خریداری شد، تصریح کرد:پیش‌بینی می‌شود، خرید پیله‌تر ابریشم امسال به هزار تن هم برسد.  

رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: با استقبال بخش خصوصی برای خرید توافقی پیله‌تر ابریشم از نوغانداران، بازار خرید و فروش پیله‌تر ابریشم رونق گرفته است .

وی افزود: قیمت خرید تضمینی پیله تر ابریشم از سال گذشته افزایش پیدا نکرده است و به همان قیمت سال گذشته هر کیلوگرم پیله‌تر ابریشم امسال 18هزار و 104 تومان تعیین شده است.

داداش‌پور خاطرنشان‌کرد: در سالجاری بخش خصوصی هر کیلوگرم پیله‌تر ابریشم را به قیمت توافقی 34هزار تومان از نوغانداران خریداری می‌کند .

رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: در سال گذشته تمامی پیله‌های تولیدی توسط بخش غیردولتی به‌صورت توافقی از تولیدکنندگان خریداری شد.

داداش‌پور از تشکیل زنجیره نوغانداری در راستای تبدیل این صنعت به حوزه ارزش‌افزوده در کشور خبر داد و گفت: محصول نهایی پیله ابریشم فرش، لباس و پوشاک است.

وی گفت: افزایش دو پله‌ای واردات نخ ابریشم از 15درصد به 46درصد در سالجاری، افزایش کیفیت و کمیت پیله‌های تولیدی موجب شده تا تجار رغبت بیشتری به خرید پیله‌تر ابریشم داخلی داشته باشند.

رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور به استقبال صاحبان کارگاه‌ها و کارخانه‌های ابریشم کشی اشاره کرد و گفت: پیله ابریشم تولید نوغانداران در 500 کارگاه سنتی ابریشم‌کشی کشور به نخ ابریشم تبدیل می‌شود .

وی تصریح کرد: بیش از 95 درصد کارگاههای ابریشم کشی کشور در استان خراسان رضوی فعالیت دارند.       

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: