• شنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-52489-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار گیلان خبر داد:

رانش زمین و سیلاب جان 4 نفر را در رودسر گیلان گرفت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، رانش زمین در روستای کاکرود بر اثر جاری شدن سیل را وسیع و بی‌سابقه برشمرد و گفت: تاکنون شمار کشته شدگان حادثه سیل کاکرود رودسر به چهار تن رسیده است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، حجت شعبان پور در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به جاری شدن سیل و وقوع رانش زمین در روستای کاکرود بخش رحیم‌آباد رودسر، اظهار کرد: این سیل بر اثر بارش حدودا 20 دقیقه‌ای و رگباری باران در ساعت 17:30 روز گذشته جاری شد و در پی آن بخش وسیعی از روستای کاکرود بخش رحیم‌ آباد رودسر که در حاشیه رودخانه قرار دارد، دچار رانش شد.

وی با اشاره به خسارت‌های عمرانی در بخش رحیم ‌آباد بر اثر سیل روز گذشته، افزود: راه ارتباطی حدود 70 روستا بر اثر شدت سیلاب کاملا قطع ‌شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان، با اشاره به خسارت‌های جانی سیلاب روز گذشته کاکرود گفت: تاکنون چهار تن از هم استانی‌های ما در این حادثه جان خود را از دست‌داده‌اند.

این مقام مسئول، با اعلام اینکه سیل روز گذشته کاکرود چهار منزل مسکونی را با خود برده است، افزود: دو زن، یک کودک دو ساله و یک زن که در روستا مستاجر بوده از کشته شدگان فعلی این حادثه هستند.

شعبانپور، با اشاره به اذعان برخی از شاهدان عینی در روستای کاکرود مبنی بر اینکه چند تن از سرنشینان در خودروها حضور داشتند که شدت سیلاب آنها را با خود برده، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 10 گروه هلال ‌احمر از جلگه تا مناطق مختلف حاشیه این رودخانه حضور دارد و مشغول عملیات امداد و نجات هستند.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ جسد و پیکری جز چهار نفر پیدا شده در طی عملیات کاوش پیدا نشده، تصریح کرد: مردم و اهالی محل و بخش در کنار نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی در حال کاوش و بررسی محل هستند.

معاون عمرانی استاندار گیلان، از تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران به ریاست استاندار در صبح امروز در محل حادثه خبر داد و افزود: همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی برای ارائه خدمات مضاعف به مردم در محل حادثه حضور دارند و مشغول امدادرسانی به آسیب دیدگان می باشند.

شعبانپور، با اشاره به تخریب زیرساخت‌های آب این روستا، گفت: مقرر شده آب روستای کاکرود که حدود یکصد متر نیاز به لوله انتقال دارد فراهم و در اولین فرصت دسترسی مردم به آب آشامیدنی ممکن شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه به تاسیسات برق روستا آسیبی وارد نشده، عنوان کرد: مردم روستا از برق برخوردار هستند و هیچ جای روستا گزارشی مبنی بر قطعی برق مشاهده نشده است.

معاون عمرانی استاندار گیلان، با اشاره به تخریب راه ارتباطی و قطع آمدوشد در 70 روستای بخش رحیم ‌آباد، بیان کرد: علاوه بر راه اصلی این روستا از راه ارتباطی دیگری برخوردار است و علاوه بر آن ماشین ‌آلات راه و شهرستان در حال تسطیح شانه این راه برای آمدوشد روان‌تر از سوی است.

شعبانپور، با بیان اینکه همه نهادهای مسئول، نیروی انتظامی و سپاه و بسیج همکاری کردند، متذکر شد: همه دستگاه‌های متولی و مسئول در تلاش هستند تا ابتدا مفقودان را شناسایی و ساماندهی و سپس در جهت ارائه خدمات زیرساختی برای مردم تلاش کنند.

وی از مساعدت رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با استاندار در جهت تسریع خدمات به آسیب دیدگان خبر داد و گفت: دکتر نوبخت طی تماسی که با استاندار گیلان داشته اعتباری را به‌صورت تنخواه در اختیار استاندار قرار داده است.

معاون عمرانی استاندار گیلان، با اشاره به بی‌سابقه و بسیار وسیع بودن بیان کرد: برای جبران خسارت‌ها و عملیات عمرانی آینده در روستا باید اقدام کارشناسی و اساسی صورت بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: