• شنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-51889-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بخشدار رحیم آباد رودسر:

سیل اشکورات خسارات جانی و مالی بسیار زیادی داشته است

بخشدار رحیم آباد رودسر، عنوان کرد:‌ غروب روز گذشته در پی بارش شدید باران و پس از آن رانش زمین روستای کاکرود منطقه اشکورات رودسر دچار خسارات بسیار زیادی شد و تعداد بسیار زیادی نیز تاکنون در این حادثه مفقود شده‌اند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، منصور سعادت نژاد، بخشدار رحیم ‌آباد رودسر در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به وقوع سیل و رانش زمین در روستای کاکرود اشکورات رودسر و مفقود شدن قطعی سه نفر گفت:‌ خسارات جانی، مالی‌ و آمار مفقودان این حادثه رو به افزایش است.

وی اظهار کرد:‌ به علت وقوع سیل و پس از آن رانش زمین در منطقه پایین دست روستای کاکرود اشکورات رودسر خسارات جانی و مالی بسیار زیادی به ‌وقوع پیوسته است.

بخشدار رحیم ‌آباد رودسر عنوان کرد:‌ غروب روز گذشته در پی بارش شدید باران و پس از آن رانش زمین روستای کاکرود منطقه اشکورات رودسر دچار خسارات بسیار زیادی شد و تعداد بسیار زیادی نیز تاکنون در این حادثه مفقود شده‌اند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:‌ هنوز از تعداد افرادی که در این حادثه دلخراش جان خود را از دست داده و یا مفقود شده‌اند آمار دقیقی در دست نیست اما بر طبق شواهد اولیه موجود تعداد مفقودان و کشته‌شدگان بسیار بالا است.

سعادت‌ نژاد کشته شدن سه نفر را در این حادثه قطعی دانست و گفت:‌ تاکنون چندین باب منزل مسکونی که در منطقه و در مسیر سیلاب رودخانه کاکرود قرار داشتند تخریب شده و چند دستگاه خودرو نیز از بین رفته است.

بخشدار رحیم‌ آباد رودسر، به تفرجگاه پایین دست رودخانه اشاره کرد و متذکر شد:‌ مسافران زیادی به این منطقه سفر می‌کنند بنابراین پیش‌بینی می‌شود در پی وقوع این حادثه تعدادی از این افراد نیز دچار صدمات شدید و یا مفقود شده باشند.

وی با بیان اینکه خسارات زیادی به محصولات کشاورزی وارد آمده، تصریح کرد:‌ در پی وقوع سیل و رانش شدید زمین در منطقه پیش‌بینی می‌شود حجم آسیب وارده به باغات فندق و گردو بسیار زیاد باشد.

سعادت‌ نژاد، از قطع شدن پل ارتباطی منطقه اشکورات علیا خبر داد و اظهار کرد:‌ با اینکه اکیپ‌های راهداری در منطقه حضور دارند برای کمک به اهالی با مشکل قطع راه دسترسی در منطقه مواجه هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: