• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-7590-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : رشت

جانشین معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان:

لزوم ایجاد اشتغال برای افراد بیکار با برنامه ریزی منسجم

جانشین معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: با برنامه ریزی منسجم باید برای افراد بیکار اشتغال ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان، آرش فرزام صفت در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که در محل فرمانداری بندرانزلی برگزار شد با اشاره به اینکه استان نگاه ویژه ای نسبت به شهرستان بندرانزلی دارد، اظهار کرد: این شهرستان با توجه به ظرفیت های ویژه موجود می تواند با فعالیت بیشتر در زمینه های گردشگری و بوم گردی بخش عمده مشکلات اشتغال انزلی را حل کند.
وی افزود: متاسفانه وضعیت انزلی در زمینه اشتغال مناسب نیست و واقعیتی است که نباید آن را انکار کرد.
جانشین معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان تصریح کرد: با ساماندهی افراد بیکار، افرادی که وارد یا خارج از بازار کار می شوند و برنامه ریزی منسجم و همه جانبه می توانیم اشتغال مولد و پایدار ایجاد کنیم.
وی با اشاره به اینکه تسهیلات روستایی یکی از مسائل مهم
جلسه امروز است، ادامه داد: ۱۵ میلیارد تومان اعتبار در این در این زمینه به شهرستان انزلی اختصاص داده شد و با توجه به زمان محدودی که داریم باید از این اعتبار استفاده شود که تا کنون ۴ میلیارد و ۶۰۰ تومان  برای بانک ارسال شده است.
فرزام صفت افزود: برای جذب این تسهیلات استان های کشور با یکدیگر در حال رقابت هستند و اگر استان گیلان نتواند از این تسهیلات استفاده کند به استانهای دیگر اختصاص پیدا می کند.
وی خاطر نشان کرد: این حساسیت و رقابت را به شهرستان ها منتقل کردیم و هر شهرستانی که نتواند به میزان تعهدات خودش برسد برای جلوگیری از از بین رفتن سهمیه آن را به شهرستان دیگر منتقل می کنیم.
جانشین معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با اشاره به اینکه مجموع عملکرد طرح هایی که مورد بررسی قرار دادیم مناسب نبوده است، بیان کرد: انتظار داریم تا پایان شهریور ماه سال جاری سهم شهرستان جذب شود زیرا این سایت پایدار نمی ماند و بسته می شود و از دستگاه ها انتظار می رود تا از این فرصت استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: