• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-48989-5
  • خبرنگار : 13
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

انجام اولین جراحی کله سیستکتومی لاپاراسکوپی در بیمارستان شهید بهشتی آستارا

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا از انجام موفقیت آمیز اولین عمل جراحی کله سیستکتومی به روش لاپاراسکوپی در بیمارستان شهید دکتر بهشتی این بندر مرزی خبر داد.

دکتر شهرام حسین نژادی در گفت و گو با ایسنا – منطقه گیلان ، اظهار کرد : لحظاتی پیش ، نخستین عمل جراحی کله سیستکتومی به روش لاپاراسکوپی توسط دکتر علی حقانی (متخصص جراحی عمومی) و دکتر هاجر صحفی (متخصص بیهوشی) و پرسنل اتاق عمل در اتاق عمل بیمارستان شهید دکتر بهشتی آستارا انجام شد.

وی با بیان اینکه بیمار یک زن 41 ساله و با درد شکم برای مداوا مراجعه کرده بود ، ادامه داد : لاپاروسکوپی نوعی تکنیک جهت مشاهده اعضای درون شکم با کمک یک لوله دوربین دار می باشد و این لوله از طریق یک برش کوچک زیر ناف و تحت بیهوشی وارد شکم می شود.

وی اضافه کرد: این تکنیک به علت کاهش زمان بستری بیمار در بیمارستان ، درد ، اندازه برش و اِسکار پس از جراحی بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر حسین نژادی در ادامه با بیان اینکه کله سیستکتومی در حقیقت یک عمل جراحی است که در طی آن کیسه صفرا برداشته می شود ، اضافه کرد : کیسه صفرا یک ارگان گلابی شکل بوده که در زیر کبد قرار گرفته است و وظیفه جمع کردن و نگهداری ماده صفرا را بر عهده دارد و ماده صفرا نیز مایعی است که برای هضم غذاها و دیگر مواد درون کبد ساخته می شود.

وی در پایان با بیان اینکه تأمین سلامت شهروندان و ارتقای کیفیت خدمات رسانی از اولویت ها می باشد ، افزود : تحقق سیاست های وزارت بهداشت و درمان و حذف کاستی های بیمارستان از مهمترین اهداف مجموعه بهداشت و درمان شهرستان می باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: