• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-45889-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت تاکید کرد:

ضرورت ایجاد معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری رشت

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت به ضرورت راه اندازی معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری رشت تاکید کرد و گفت:ایجاد معاونت فرهنگی در شهرداری رشت از زمان شورای سوم مطرح بوده ولی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

به گزارش  ایسنا-منطقه گیلان، محمد حسن عاقل منش،در سی و پنجمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت با قدردانی از حضور باشکوه مردم رشت و گیلان در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: امیدواریم فلسطین آزاد و رژیم مستکبر صهیونیست برای همیشه نابود شود.

وی افزود:امیدواریم در روزهای پایانی ماه رمضان نهایت بهره را در جهت خودسازی ببریم و خداوند تمامی اعمال ما را بپذیرد و بتوانیم یک سال دیگر خدمتگزار خوبی برای مردم باشیم.

عاقل منش با تبریک روز صنایع دستی اظهار کرد:گیلان ظرفیت خوبی در حوزه صنایع دستی دارد و نباید تنها در این زمینه به صدور پروانه اکتفا کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت نقش صنایع دستی در اشتغال زایی را موثر دانست و گفت: باید صنایع دستی رشت تقویت شود و تسهیلات لازم برای هنرمندان را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروزه شهرداری‌ها تنها یک نهاد خدماتی و عمرانی نیستند،اظهار کرد: امروزه شهرداری ها به یک نهاد فرهنگی و اجتماعی تبدیل شده اند و در اکثر مناسبت های ملی و مذهبی در سطح شهر نقش مهمی ایفا میکنند.

عاقل منش نقش شهرداری رشت را در اکثر مناسبت های اعیاد،عزاداری در سطح شهر پررنگ دانست و یادآور شد:بیشترین نقش در اجرای برنامه های مختلف در سطح شهر را شهرداری رشت ایفا میکند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری در حد توان خود در مناسبت های مختلف خوب عمل کرده است ،گفت:ممکن است در برخی موارد قصوری رخ داده باشد و در مواقع کوتاهی تذکرات لازم داده میشود .

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت به ضرورت راه اندازی معاونت فرهنگی و اجتماعی در شهرداری رشت تاکید کرد و گفت:مبحث ایجاد معاونت فرهنگی در شهرداری رشت از زمان شورای سوم مطرح بوده ولی تاکنون به نتیجه نرسیده است.

عاقل منش بیان کرد: هفته گذشته از سوی شهردار رشت نامه ای برای راه اندازی معاونت فرهنگی و اجتماعی به وزارت کشور ارسال شد و امیدواریم بتوانیم این معاونت در چارت سازمانی شهرداری رشت قرار گیرد.

وی با قدردانی از سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری رشت اظهار کرد: تنوع تبلیغاتی در سازمان سیما،منظر و فضای سبز مشاهده میشود .

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت خواستار راه اندازی کمیته ای برای گرامیداشت مناسبت های ملی،مذهبی شد و افزود: مسئول این کمیته معاون خدمات شهری، دبیر کمیته،رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز و رئیس سازمان فرهنگی،ورزشی،مدیر روابط عمومی شهرداری،فرمانده پایگاه مقاومت شهید دستغیب و دبیر کمیسیون فرهنگی شورا اعضای این کمیته باشند .

عاقل منش مطرح کرد:در قالب کمیته گرامیداشت مناسبت های ملی و مذهبی دستورالعمل یک ساله کلیه مناسبت ها تدوین و به سازمان های مربوطه ابلاغ خواهد شد.

وی تاکید کرد:این کمیته بدین منظور شکل میگیرد که آذین بندی ساختمان های شهرداری، اعم از مناطق و سازمان ها و همچنین مکان های عمومی در اختیار شهرداری نظیر بوستانها و بازارچه ها توسط این کمیته در مناسبت های ملی و مذهبی آذین بندی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: