• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-44289-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

۱۴ عملیات اطفای آتش در 24 ساعت گذشته

رییس سازمان آتش نشانی رشت،گفت: آتش نشانان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ عملیات اطفای آتش، نجات و خدمات ایمنی به شهروندان ارایه دادند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان،بابک رمضانی،گفت: آتش نشانان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴ عملیات اطفای آتش، نجات و خدمات ایمنی به شهروندان ارایه دادند که ستاد فرماندهی و مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی پاسخگوی بالغ بر ۶۳۳ مورد تماس شهروندان با این سامانه بوده است .

وی افزود:مرکز کنترل ۱۲۵ آتش‌نشانی در ارایه مشاوره‌های ایمنی به شهروندان؛نسبت به اعزام آتش نشانان به ۲ مورد حریق منزل مسکونی، یک مورد حریق تجاری، ۴ مورد آتش‌سوزی علفزارها، ۴ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد در اماکن و ۳ مورد خدمات ایمنی و نجات حیوانات اقدام کرد.

رمضانی ادامه داد:آتش نشانان در ۴ مورد عملیات قفل درب، نسبت به نجات دو تن از شهروندان ۲ ساله و ۵۰ ساله اقدام کردند که از این رو به شهروندان توصیه می‌شود در زمینه رفع نقص و خرابی قفل درب اتاق خواب‌ها، سرویش بهداشتی و حمام جهت پیشگیری از حوادث محبوس شدن افراد اقدام کنند .

وی گفت:روز گذشته علت آتش گرفتن یکی از منازل مسکونی بی احتیاطی در هنگام برشکاری سربندی(زیر حلب فلزی )توسط هوابرش و ریختن اخگر حاصل از آن بر روی اجسام قابل اشتعال (پشم شیشه و ...)بوده و دیگر علت حادثه آتش‌سوزی منزل مسکونی اتصال در سیستم سیم کشی از ناحیه هود آشپزخانه اعلام شد،همچنین علت حادثه آتش سوزی مغازه نیز استفاده نا مناسب از چند راهی برق و اتصال چندین وسیله برقی به آن تشخیص داده شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: