• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6290-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

افزایش تولید گیاه آنتوریوم در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: به دنبال افزایش تولید گیاه آنتوریوم، در گیلان هستیم.

حبیب جهانساز در گفت و گو با ایسنا-منطقه گیلان در بازدید از طرح احداث گلخانه پرورش گل آنتوریوم واقع در آستانه اشرفیه (جاده کیاشهر) گفت: مجتمع احداث گلخانه تولید گل شاخه بریده آنتوریوم به روش هیدروپونیک در سطح یک هزار و 50 متر مربع احداث شده است.

وی افزود: در این مجتمع ۲۵۰ هزار شاخه گل در سال تولید میشود. میزان سرمایه‌گذاری بعمل آمده پانصد میلیون تومان است و از تسهیلات ۳۵۰۰ میلیون ریالی نیز برخوردار شده است.

جهانساز خاطرنشان کرد: این گیاه از بازارپسندی خوبی در کشور برخوردار است و ما به دنبال افزایش تولید گیاه آنتوریوم، در گیلان هستیم.

وی تصریح کرد: شرایط اقلیمی گیلان برای افزایش تولید گیاه آنتوریوم بسیار مناسب است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: طی 5ماه آینده شاهد تولید اولین آنتوریوم های گلخانه ای در گیلان خواهیم بود.

وی افزود: تولید این گل می‌تواند اشتغال خوبی را در استان به همراه داشته باشد.  

اسم علمی گیاه آنتوریوم، Anthorium scherzerianum و از خانواده Araceae  گیاهی است بومی گواتمالا و کوشاریکا که این گیاه مانند ساقه اصلی بوده و ارتفاع آن به بیش از ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر می رسد، دارای برگهای کمی پهن، سبز تیره و به طول بیش از ۱۸ سانتیمتر  است.

 گلهای گیاه آنتوریوم با اسپات قرمز، صورتی، زرد و یا سفید در اواخر بهار یا فصل تابستان ظاهر میشوند . گیاه آنتوریوم به نور ملایم ، محیط گرم ،خاک مرطوب احتیاج دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: