• یکشنبه ۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3590-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

کریدور چین، قزاقستان، انزلی راه اندازی می شود

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: با ورود نخستین محموله تجاری به بندر کاسپین  کریدور چین، قزاقستان، انزلی راه اندازی می شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، رضا مسرور در نشست با مدیر اداره تجارت با ایران و عراق و مدیر کل دپارتمان قراردادها از شرکت مهندسی ساخت و ساز دولتی چین و هیات همراه در سازمان منطقه آزاد انزلی بیان کرد: با ورود اولین محموله کالا های تجاری به بندرکاسپین از مسیر کریدورجدید چین ، قزاقستان ،انزلی در آینده نزدیک با حضور مقامات دو کشور این کریدور فعال میشود.

وی با اشاره به اینکه روابط ایران و چین ، روابطی استراتیک و دو سویه است، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از شرکت های چینی در منطقه آزاد انزلی فعالیت تولیدی و تجاری میکنند و با اتاق بازرگانی چین و شرکت های مختلف چینی توافقنامه همکاری داریم.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی خاطر نشان کرد: با توجه به حجم مبادلات تجاری ایران و چین تلاش می کنیم تا یک مسیر از کریدور جاده ابریشم را از مسیر چین – آکتائو – انزلی که یکی از مسیر های مورد توجه بوده، این کریدور است را از ایران عبور دهیم.

مسرور در ادامه با تاکید بر اینکه این منطقه تنها منطقه آزاد شمال کشور است، اظهار کرد: اتصال ریلی رشت به بندر کاسپین یکی از مهم ترین پروژه های زیر ساختی و در بخش انتقال کالا بوده و با توجه به توانمندی های هیات چینی، امکان توافق جهت احداث خط راه آهن رشت به بندر کاسپین با سرمایه گذاری شرکت چینی وجود دارد.

وی با اشاره به اهمیت پروژه های زیر ساختی و بندر کاسپین به منظور توسعه مراودات تجاری، تصریح کرد: ساخت اسکله در بندر کاسپین و همچنین پارک لجستیک و شهرک صنعتی که قرار است در پسکرانه بندر کاسپین ساخته شود از دیگر فرصت های سرمایه گذاری این منطقه برای شرکت چینی است.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ادامه داد: این منطقه در مسیر کریدور نستراک قرار گرفته است و با بهره گیری از حمل نقل ترکیبی در مدت زمان کوتاه تری می توان کالاهای تجاری را از مناطق مختلف آسیا به اروپا انتقال داد.

مسرور در پایان با تاکید بر اینکه مهم ترین کریدوری که برای جاده ابریشم مطرح شده، مسیر چین – قزاقستان – منطقه آزاد انزلی است، خاطر نشان کرد: آمادگی همکاری مشترک با شرکت ساخت و ساز دولتی چین  در زمینه سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری، ساخت هتل، پارک آبی و سایر مجموعه های تفریحی ، گردشگری و عمرانی را داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: