• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9689-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان خبر داد:

200 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه 9 شناگاه ساحلی گیلان

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، از اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار مستقیم برای توسعه شناگاه های ساحلی گیلان خبر داد و اظهار کرد:توسعه شنا‌گاه‌های استان گیلان به بنیاد مسکن ابلاغ شده است و این طرح در 9 شهرستان ساحلی اجرا می‌شود.

محمد اکبرزاده در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان،با بیان اینکه بیکاری یکی از دغدغه های جامعه و جوانان است،اظهار کرد:با بهره گیری از ظرفیت های موجود در استان می توان زمینه توسعه و اشتغال پایدار را فراهم کرد.

مدیر‌کل بنیاد مسکن گیلان،با بیان اینکه طی یکسال گذشته با اعتباری بالغ بر یک هزار و 700 میلیارد ریال 6 هزار و 163 پروژه بخش‌ روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت به بهره برداری رسیده است، گفت:با بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور برای 22 هزار و 389 نفر در استان گیلان اشتغال موقت ایجاد شده است.

وی 5 هزار و 367 واحد از پروژه‌های مذکور را مختص پروژه بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی دانست و عنوان کرد: گیلان دومین استان برتر کشور در بخش بهسازی مسکن روستایی است.

این مقام مسئول،تعداد سهمیه استان را برای سال جاری 15 هزار واحد مسکونی دانست و متذکر شد:از ابتدای فعالیت بنیاد مسکن تاکنون بیش از 110 هزار واحد مسکن روستایی در این استان مقاوم سازی شده است و با بهسازی و مقاوم سازی 15 هزار واحد مسکن روستایی، گام دیگری برای توسعه استان برداشته خواهد شد.

اکبرزاده،با بیان اینکه یکی از محورهای توسعه پایدار در استان گردشگری است،خاطرنشان کرد:یکی از ارکان گردشگری توسعه اقامتگاه های بوم گردی می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به تاکیدات استاندار گیلان برای احداث واحدهای بوم گردی به منظور اشتغالزایی، درآمدزایی و رونق صنعت گردشگری در استان، پنج هزار واحد بوم گردی در حدود 480 روستای گیلان در طرح اولیه پیش بینی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، هدف از اجرای پروژه‌های بوم‌گردی را ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی عنوان کرد و گفت: تلاش است با استفاده از توانمندی‌های بالای استان در حوزه‌ گردشگری، اشتغال پایدار و مطلوب در مناطق روستایی استان ایجاد شود.

وی بیان کرد: تاکنون قریب به یک هزار و 400 تقاضا برای دریافت تسهیلات بوم گردی در استان بررسی شده و از این تعداد برای 700 تقاضا تشکیل پرونده شده و حدود 70 پرونده به تصویب رسیده است.

اکبرزاده،با تاکید بر ضرورت برخورداری از شرایط بومی بودن، یادآور شد:پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به طرح های تصویب شده(بین 200 میلیون ریال تا 20 میلیارد ریال)به ازای هر واحد بوم گردی متناسب با نقشه ای که برای آن طراحی می شود.

این مقام مسئول،همچنین از اختصاص 200 میلیارد ریال اعتبار مستقیم برای توسعه شناگاه های ساحلی گیلان خبر داد و اظهار کرد:توسعه شنا‌گاه‌های استان گیلان به بنیاد مسکن ابلاغ شده است و این طرح در 9 شهرستان ساحلی اجرا میشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: