• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

اعلام آخرین کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گیلان

مدیر کل دامپزشکی گیلان گفت: در سال جدید برنامه پایش و مراقبت فعال بیماری در جمعیت طیور بومی و صنعتی کما فی السابق ادامه دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،دکتر سهراب عاقبتی در رابطه با وضعیت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان گفت: در سال گذشته با اجرای مناسب و به موقع برنامه های پیشگیری و کنترل بیماری که از طریق تشکیل ستاد پیشگیری و کنترل بیماری در استان و شهرستانها،حمایت مسئولین استان،همکاری و هماهنگی مناسب ادارات و نهادها،استفاده از تمامی امکانات موجود و آماده باش نیروهای دامپزشکی و تشدید اقدامات بهداشتی- قرنطینه ای در مناطق اطراف کانون های تأیید شده بیماری انجام گرفت،بیماری به نحو مطلوب کنترل شد.

وی افزود:همچنین  از اشاعه و انتقال آن به طیور صنعتی استان ممانعت به عمل آمد.

عاقبتی ضمن اشاره به اینکه آخرین کانون مشاهده شده بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مربوط به اسفندماه سال گذشته بوده است،خاطر نشان کرد:در سال جدید برنامه پایش و مراقبت فعال بیماری در جمعیت طیور بومی و صنعتی کما فی السابق ادامه دارد .

وی تصریح کرد:این اداره کل همگام با سایر استانها و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی سازمان متبوع در سال جاری، برنامه های پیشگیری و کنترل بیماری را در دستور کار قرار خواهد داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: