• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-12490-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

فعالیت نیمی از نوغانداری کشور در گیلان

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت:گیلان نیمی از نوغانداری کشور را در اختیار دارد.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،علی اصغر داداش‌پور گفت:استان‌های گیلان،خراسان رضوی،گلستان،خراسان شمالی، مازنداران، آذربایجان شرقی و اصفهان به ترتیب بیشترین پرورش دهندگان تولید کرم ابریشم هستند،به طوری که بالغ بر ۹۵ درصد نوغانداری کشور را به خود اختصاص داده اند .

وی با بیان‌اینکه گیلان نیمی از نوغانداری کشور را در اختیار دارد،افزود:این استان در جایگاه برنامه‌ریزی و توسعه،جایگاه رفیعی داشته و علاوه بر اینکه محل تولید نهاده‌های مرتبط با نوغانداری است،تمام دستگاه های اجرایی و تحقیقاتی مرتبط با نوغانداری و ابریشم نیز در این استان مسقر هستند و از این رو گیلان را می‌توان کانون توجه در حوزه نوغانداری کشور دانست.

داداش پور خاطرنشان کرد:با وجود افول صنعت نوغانداری از سال ۷۹ تا ۹۰،اما با پیش بینی برنامه‌های حمایتی دولت و همت نوغانداران، احیا و توسعه نوغانداری، در حال رونق دوباره است .

وی تصریح کرد:باید به نوغانداری نه از دریچه رقابت پذیری با سایر مشاغل بلکه به عنوان شغلی جانبی و مکمل در کنار سایر مشاغل نگاه شود .

رییس مرکز توسعه نوغانداری کشور،کم هزینه بودن،نیاز به سرمایه کم و درآمد همراه با ارزش افزوده زیاد را از عوامل مهم در مشاغل مربوط به محیط زیست برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: