• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-63589-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه شهرستان بندرانزلی تاکید کرد؛

تنها راه اصلاح جهان و دفع ظلم تمسک جستن به اسلام است

امام جمعه شهرستان بندرانزلی تاکید کرد:تنها راه اصلاح جهان و دفع ظلم و شرارت تمسک جستن به اسلام است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در دیدار با فعالان آمریکایی و فرانسوی ضد صهیونیسم که در مصلی شهرستان بندرانزلی برگزار شد،با ابراز خوشحالی از حضورشان در ایران،گفت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای راه تاکنون با انواع سختی ها،مشکلات و تهدیدات متعدد مواجه بوده و آنها را پشت سر گذاشته است و این باعث شده تا جهانیان بیشتر به حقانیت ایران پی ببرند.

وی با تاکید بر اینکه روش و برنامه ریزی مسئله مهم و موثری است،بیان کرد:در این مسیر سخت مردم ایستاده اند و با مشکلات مقابله کرده اند تا این حرکت باعث تحولاتی در منطقه و جهان شود.

امام جمعه انزلی،با تاکید بر اینکه تنها راه اصلاح جهان و دفع ظلم و شرارت تمسک جستن به اسلام است، خاطرنشان کرد: انبیای الهی نیز تمام تلاششان، بیدار کردن انسان ها و هدفشان گسترش معنویت بود و طرحی برای زندگی دنیایی بشر داشتند.

حجت الاسلام شمس الدین ادامه داد:تا زمانی که مردم در هر زمانی و از هر جامعه و ملتی قوانین الهی را در زندگی دنیایی خود به کار نبرند،ظلم ها و تعدی ها ادامه دارد.

وی عنوان کرد:لازمه از بین بردن ریشه ظلم و فساد در دنیا و حمایت از کشورهای مظلوم مانند فلسطین،یمن،افغانستان و سوریه گسترش معنویت و دینداری است.

امام جمعه انزلی،با بیان اینکه در دنیای امروز با افرادی که به دین و انسانیت اعتقادی ندارند مواجه ایم، تصریح کرد:این افراد حقوق اولیه انسان ها را نادیده می گیرند و علی رغم قوانین بین المللی به انسان های غیر نظامی حمله می کنند و جنایات بزرگی رقم می زنند.

وی با بیان اینکه ملت ها در سراسر دنیا،خصوصا غرب گرفتار عده ای انسان نما هستند،گفت:یک حرکت گسترده جهانی برای بازگشت به انسانیت و دین باید آغاز شود و این عمل نیازمند یک درک و حرکت عمومی است.

حجت الاسلام شمس الدین،با تاکید بر اینکه ملت ها برای مقابله با جنایتکاران باید قیام کنند،متذکر شد:نجات انسان ها از ظلم و ظالم نزدیک است.

وی در پایان با شاره به اینکه کشوری که متکی به خدا نباشد نتیجه ای نمی گیرد و اگر خداخواهی در هر کشوری گسترش یابد امداد الهی شامل حالشان می گردد و می توانند تغییراتی ایجاد کنند،یادآور شد:امروز تحقق وعده های الهی در جهان در بین ملت های مظلوم مشهود است،اما در کشورهای غربی با اعتراضات متعدد هیچ نتیجه ای حاصل نمی شود لذا لازم است در کنار این تلاش ایمان در مردم آن کشورها زنده گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: