• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-62589-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

اجازه دهیم رودخانه‌های گیلان نفس بکشند

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت: پیشنهاد می شودکه بیشتر از شن و ماسه کوهی استفاده شود تا رودخانه‌ها نفس بکشند.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،فرهاد دلق‌پوش،در کمیته ساماندهی شن و ماسه گیلان گفت: ذخایر بستر رودخانه محدود است و نیاز به احیا دارد.

وی افزود:با توجه به اقلیم ویژه گیلان و اهمیت مباحث زیست محیطی،همچنین سابقه‌ای که در سوء برداشت‌ها وجود دارد، پیشنهاد می شود که بیشتر از شن و ماسه کوهی استفاده شود تا رودخانه‌ها نفس بکشند.

دلق‌پوش ادامه‌ داد:چالش‌های زیست محیطی در حوزه حفاظت از رودخانه ها دغدغه اصلی کشور است و اگر به این موضوع توجه نشود،برنامه‌های توسعه نیز با مشکل مواجه می‌شود.

وی تصریح کرد:در حوزه رودخانه‌ها در گیلان همه می‌دانیم که ما با مشکلات گوناگون زیست محیطی مواجه هستیم و اگر دقت نشود این مشکلات به بحران های لاینحل در آینده تبدیل می‌شود،بنابراین باید در موضوع برداشت ها دقت کامل صورت گیرد.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت:در برداشت‌ها باید حجم عملیات مشخص شود و علاوه بر آن محدوده‌ای که مجوز برداشت صادر میشود نیز دقیقا تعیین می‌شود. قاعده‌مندشدن این موارد کمک می کند که تخلفات کاهش یابد و آسیب‌ها مدیریت شود.

دلق پوش با اشاره به ضرورت اصلاح رویه‌های غلط در بخش معدن،ادامه داد:باید طرح راهبردی این موضوع با نگرشی علمی در شورای عالی معادن و شورای برنامه ریزی به تصویب برسانیم و ملاک عمل قرار دهیم.

وی افزود:اصل اساسی ما در سیاست ها و تصمیم‌سازی های جدید این است که عدم تخریب مواهب الهی و ضرورت حفظ منابع، همواره باید در بهره‌برداری از معادن مدنظر باشد.برای انجام این مهم نیز باید مدیریت لازم با مشارکت نهادهای مرتبط صورت پذیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: