• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-60389-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایران؛ سومین کشور مصرف کننده انرژی برق

معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق منطقه‌ای استان گیلان گفت: در بخش انرژی و برق به اندازه کشور 700 میلیون نفری، مصرف داریم؛ متوسط مصرف انرژی برق در دنیا 4 درصد است اما در کشور ما 8 درصد می‌باشد و بعد از چین و کره در جایگاه سوم مصرف برق قرار داریم.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مهندس بهمن داراب‌زاده، در همایش نقش بسیج در مدیریت مصرف انرژی که با حضور رئیس بسیج شرکت توانیر در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد رشت برگزار شد، اظهار کرد: علی رغم اینکه کشور دارای ذخایر سوخت فسیلی است و جزو کشورهای ثروتمند محسوب می‌شود اما در آینده این ذخایر روبه اتمام می‌رود.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات برق منطقه‌ای استان گیلان افزود: مقایسه آمار نشان می‌دهد که سرانه مصرف انرژی برق در کشور 2 هزار و 900 کیلو وات ساعت است این درحالی است که در دنیا 900 کیلووات ساعت بوده، البته در بخش‌های آب، گاز، بنزین هم اینطور است که این زیبنده ایران نیست.

داراب‌زاده گفت: در بخش انرژی و برق به اندازه کشور 700 میلیون نفری، مصرف داریم؛ متوسط مصرف انرژی برق در دنیا 4 درصد است اما در کشور ما 8 درصد می‌باشد و بعد از چین و کره در جایگاه سوم مصرف برق قرار داریم.

وی اضافه کرد: این میزان مصرف برق افزایش گرمای زمین و آلاینده‌ها را در پی دارد لذا باید در بخش مدیریت مصرف بسیار حساس باشیم، این به مفهوم استفاده نکردن نیست بلکه هدف درست و هوشمندانه مصرف کردن است. در این راستا هر جا نیاز به کمک داشتیم از تفکر بسیجی بهره مند شدیم، این تفکر اکنون نسخه شفابخشی در دنیا شده و حتی در خارج از مرزها هم دست از اهداف والای خود کمک و خدمت رسانی به خلق بر نمی‌دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: