• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-60289-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طالبی تاکید کرد:

مدیریت در مصرف انرژی برق

مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان گیلان با تاکید بر مدیریت مصرف انرژی برق، گفت: مدیریت در مصرف برق به معنای عدم استفاده نیست بلکه به معنای استفاده بهینه از انرژی برق است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مهندس جمشید طالبی امروز در همایش نقش بسیج در مدیریت مصرف انرژی که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد، اظهار کرد: گیلان 2 و نیم میلیون نفر جمعیت دارد که 2 هزار و 557 روستای استان برقدار هستند.

مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان گیلان افزود: کل طول شبکه توزیع برق ما بیش از 28 هزار کیلومتر است و حدود 19 هزار پست برق و یک میلیون و 394 هزار مشترک برق داریم.

طالبی با بیان اینکه تابستان، فصل پیک مصرف برق در گیلان است، گفت: پیک بار برق ما هزار و 272 مگاوات بود، در حالیکه هزار و 440 مگاوات نیاز مصرفی ماست.

وی ادامه داد: اوج مصرف برق در گیلان در ساعات 12 الی 17 و 20الی 24 است که در صورت عدم استفاده بهینه از انرژی الکتریکی با کمبود انرژی و خاموشی مواجه می‌شویم در چنین شرایطی راهی جز مدیریت در مصرف برق نداریم.

مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان گیلان با تاکید بر مدیریت مصرف انرژی برق، گفت: مدیریت در مصرف برق به معنای عدم استفاده نیست بلکه به معنای استفاده بهینه از انرژی برق است؛ مدیریت در مصرف انرژی الکتریکی عبارتند از استفاده بهینه و به جا از انرژی الکتریکی که ضمن کاهش در مصرف انرژی الکتریکی، رفاه نیز کاهش نیابد.

طالبی با اشاره به منافع مدیریت در مصرف برق، تصریح کرد: کاهش آلودگی محیط زیست، صرفه جویی در منافع ملی، جلب رضایت مشترکین، تامین به موقع تقاضای برق، کاهش هزینه‌ها، ارتقای کیفیت سرویس، حفظ و بهبود رفاه اجتماعی، ارتقای بهره وری از مزایای مصرف بهینه برق است.

وی با تاکید بر بهینه سازی مصرف انرژی در ادارات، گفت: بهینه سازی مصرف انرژی در ادارات با استفاده از لامپ‌های کم مصرف و هوشمندسازی میسر می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: