• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-11290-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون استاندار ساراتف:

افزایش سطح همکاری های تجاری،هدف اصلی حضور در منطقه آزاد انزلی است

معاون استاندار ساراتف روسیه،گفت:افزایش سطح همکاری های تجاری بین دو استان هدف اصلی حضور ما در منطقه آزاد انزلی است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،آلکسی استرلینکف در نشست مشترک با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: افزایش سطح همکاری های تجاری بین دو استان ساراتف در روسیه و گیلان در ایران هدف اصلی حضور ما در منطقه آزاد انزلی است.

وی با اشاره به اینکه سال هاست با استان گیلان همکاری داریم،بیان کرد:معتقدیم تصمیم مان مبنی بر همکاری با سازمان منطقه آزاد انزلی رویکردی مناسب و موثر است.

آلکسی استرلینکف در ادامه با بیان اینکه هدف ما افزایش دوبرابری حجم مبادلات بین دو کشور در سالجاری است، خاطرنشان کرد:در مدت کوتاهی که در منطقه آزاد انزلی حضور داشتیم، مشاهده کردیم که پتانسیل بالایی برای همکاری های اقتصادی در این منطقه وجود دارد.

معاون استاندار ساراتوف روسیه افزود:مطمئنیم به زودی نه تنها در بخش صادرات محصولات کشاورزی بلکه می توانیم در دیگر بخش ها نیز ورود پیدا کنیم که این کار موجب توسعه اقتصادی در دو استان می گردد و سرمایه گذاری در تمام بخش ها ارتقا پیدا می کند.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم ارتقای روابط ما با منطقه آزاد انزلی در سطح حاکمیتی بالا گرفته شده است،بیان کرد:قصد داریم با ارتقای سطح ارتباطاتمان از رقبای اروپایی پیشی بگیریم و شرکای تجاری مان را در ایران پیدا کنیم.

استرلینکف ادامه داد:در سال گذشته میزان مبادلات تجاری استان ساراتوف با ایران 26 میلیون دلار بود که در تلاشیم این میزان دو برابر شود.

وی با اشاره به منحصر به فرد بودن منطقه آزاد انزلی و برنامه ریزی ویژه برای افزایش مناسبات با این منطقه تاکید کرد:با توجه به ایجاد و تکمیل زیرساخت های لازم در منطقه آزاد انزلی برای گسترش همکاری هایمان در زمینه های اقتصادی و فرهنگی با این منطقه انگیزه لازم وجود دارد.

معاون استاندار ساراتوف روسیه تصریح کرد:ساراتوف یک منطقه اقتصادی و کشاورزی شناخته شده در روسیه است که در حوزه صنعتی نیز صنایع چند منظوره در این استان مستقر بوده و با دارا بودن 20 دانشگاه معتبر، از قطب های علمی روسیه محسوب می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: