• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-11190-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معرفی 46 واحد تولیدی فعال منطقه آزاد انزلی جهت اخذ تسهیلات

سازمان منطقه آزاد انزلی اقدام به معرفی 46 واحد تولیدی فعال منطقه در سامانه بهین یاب جهت دریافت تسهیلات هزار و 5 میلیارد ریال نموده است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،رضا مسرور در جمع خبرنگاران،اظهار کرد:سازمان منطقه آزاد انزلی در سال 96 اقدام به ثبت‌نام، معرفی و پیگیری جهت دریافت هزار و 5 میلیارد ریال تسهیلات برای 46 واحد تولیدی فعال منطقه در سامانه بهین یاب نموده است.

رئیس هات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی افزود:تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی منطقه به عنوان مهمترین اولویت سازمان منطقه آزاد انزلی برای تسهیل و تسریع روند تولیدی کارخانه‌های منطقه در دستور کار قرار دارد که در این راستا معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان اقدام به پیگیری درخواست‌ شرکت‌های منطقه جهت اخذ تسهیلات از سامانه بهین یاب نموده که طی سال گذشته از مجموع مبلغ معرفی شده، مبلغ 317 میلیارد ریال تسهیلات به 13 واحد صنعتی منطقه از طریق سامانه مزبور تخصیص یافت و پرداخت گردید و بقیه موارد ثبت نام شده در دستور پیگیری و پرداخت قرار دارد.

مسرور گفت:سازمان منطقه آزاد انزلی ظرف سال‌های گذشته و سال 96 از طریق برگزاری جلسات کارشناسی با مدیران و کارشناسان واحدهای تولیدی - صادراتی منطقه علاوه‌بر ارائه مشاوره در نحوه تکمیل فرم‌های سامانه بهین یاب وزارت صنعت معدن تجارت،پیگیری‌های لازم را از وزارتخانه مزبور انجام داده و جلسات متعددی با بانک‌های عامل جهت تسریع در فرآیند تخصیص تسهیلات درخواستی از سوی این سازمان صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد:از سوی دیگر با تأمین منابع مالی زمینه اجرای برنامه‌های تولیدی و طرح‌های بازسازی کارخانه و نوسازی خطوط تولید نیز فرآهم شده تا واحدهای تولیدی و صادرکنندگان منطقه گام‌های محکم‌تری در بازاریابی خود برداشته و موجبات رونق فضای کسب و کار براساس مزایا و معافیت‌های قانونی منطقه فراهم می‌شود تا موجبات افزایش اشتغال در سطح منطقه پدید می‌آید.

وی یادآور شد:طی یک سال گذشته بانک‌های ملی،کشاورزی،سپه،توسعه تعاون،صنعت معدن اقدام به همکاری با این سازمان نموده‌اند و در عین حال سازمان منطقه آزاد انزلی ظرف چهار سال گذشته با اجرای طرح‌های حمایتی و مشورت‌های کارشناسی موفق به فعال سازی 62 واحد تولیدی غیر فعال و راکد با ایجاد اشتغال 1513 نفر در سطح منطقه شده است.

گفتنی است؛سامانه بهین ‌یاب به عنوان درگاه اطلاعات و خدمات صنعت،معدن و تجارت،پنجره واحد برای ارائه اطلاعات و خدمات مورد نیاز فعالان بخش صنعت،معدن و تجارت بوده که از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت راه‌ اندازی شده و تمام درخواست‌های واحد تولیدی مانند صدور پروانه بهره ‌برداری،اخذ تسهیلات،جواز تأسیس،خرید مواد اولیه،بورس کالا،آمار تولید و... از این طریق قابل ثبت و رهگیری است و با همکاری این سازمان و وزارتخانه مزبور طی سال‌های گذشته اقدامات مشترک موثری جهت بهره مندی واحدهای تولیدی منطقه از این خدمات صورت گرفته است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: