• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-10890-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

بهره‌برداری از اولین سد لاستیکی تالش تا پایان سالجاری

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان گفت: اولین سد لاستیکی شهرستان تا پایان سال‌جاری در شهرستان تالش به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،کاظم لطفی با بیان اینکه در سال جاری بزرگترین پروژه های عمرانی برای حل مشکل آب شهرستان تالش با اعتباری بالغ بر310 میلیارد ریال به بهره برداری برساند،گفت: 14 حلقه چاه تا نیمه خرداد سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید و حفر و راه اندازی هفت چاه دیگر نیز تا پایان سال جاری انجام می‌شود که هزینه برق‌دار کردن کردن چاه‌ها نیز برعهده این شرکت است.

وی با تاکید بر اهمیت حفر این چاه‌ها اضافه کرد:همزمان از یک چاه فلمن آب شرب با ظرفیت  250 لیتر در ثانیه به طور موقت جهت  آبیاری 5 هزار هکتار از اراضی پایین دست شهرستان تالش مورد استفاده قرار میگیرد.

این مقام مسوول خاطرنشان کرد:در مجموع در فصل کشاورزی در شهرستان تالش با لایروبی سردهنه ها و ایجاد سازه که شامل طرح های زود بازده است.مبلغی در حدود 70 میلیارد ریال هزینه شده است .

وی از تجهیز و راه اندازی چاه فلمن آب شرب به سیاهداران تالش به طول 10کیلومتر خبر داد و گفت:خوشبختانه عملیات اجرایی پروژه مذکور از هفته ی گذشته آغاز شده و با اعتباری بالغ بر حدود140میلیون ریال تا دهه فجر سال جاری به  بهره برداری خواهد رسید .

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان گیلان در پایان به پیشرفت 30درصدی پروژه سد لاستیکی رودخانه کرگانرود اشاره کرد و گفت:اولین سد لاستیکی شهرستان تالش که هم اکنون بر روی رودخانه کرگانرود در حال اجراست،با برآورد هزینه حدود 120 میلیارد ریال تا پایان سال جاری در شهرستان تالش به بهره برداری خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: