• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-56089-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سفیر اتریش در ایران:

گیلان می تواند در مراودات ایران و اتریش سهم خوبی داشته باشد

سفیر اتریش در ایران، با بیان اینکه گشاده‌رویی مردم گیلان نمادی برای گسترش روابط ایران و اتریش است، گفت: امیدواریم در مراودات اقتصادی بین ایران و اتریش، گیلان سهم خوبی داشته باشد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، اشتفان شولتس، سفیر اتریش در ایران در دیدار با استاندار گیلان، این استان را سومین مقصد سفر خود به استان‌های ایران پس از آغاز ماموریت عنوان کرد و گفت: گشاده‌رویی مردم گیلان نمادی برای گسترش روابط دو کشور است.

وی به همکاری دیرینه ایران و اتریش اشاره کرد و افزود: وجود اعتماد، عنصر اصلی ارتباطات گسترده بین دو کشور است.

شولتس، به 700 سال روابط دیپلماتیک و 500 سال گفتگوی دیپلماتیک بین دو کشور اشاره و خاطرنشان کرد: امسال یکصد و شصتمین سال افتتاح سفارتخانه اتریش در ایران است.

وی به وجود یک موسسه فرهنگی در تهران از سوی اتریش به عنوان تنها کشور اروپایی اشاره کرد و گفت: امیدواریم حجم مبادلات بین ایران و اتریش به دوران قبل از تحریم ایران برگردد که وابسته به برجام است.

سفیر اتریش در ایران، به میزبانی کشورش در دوران مذاکرات ایران و 1+5 اشاره کرد و یادآور شد: دولت و ملت اتریش معتقد است که ایران حق دارد از منافع برجام کمال بهره را ببرد.

وی تاکید کرد: تمام توان خود را برای استفاده از فرصت‌هایی که دکتر روحانی به گسترش ارتباطات بین دو کشور اختصاص داده به کار می‌گیریم.

شولتس ادامه داد: امیدواریم در مراودات اقتصادی بین ایران و اتریش، گیلان سهم خوبی داشته باشد.

وی گردشگری و صنایع چوب و کاغذ را محورهای عملیاتی برای شروع همکاری‌های گیلان با استان‌های اتریش عنوان کرد و گفت: اتریش در موضوع گردشگری سبز و پایدار به عنوان یک کشور پیشرو مطرح است و از این ظرفیت برای گسترش ارتباطات کمال بهره را می‌بریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: