• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-55989-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار گیلان پیشنهاد کرد:

ایجاد مدرسه آموزش هتلداری در گیلان با همکاری موسسات اتریشی

استاندار گیلان، پیشنهاد ایجاد مدرسه آموزش هتلداری در گیلان با همکاری موسسات اتریشی را ارائه کرد و یادآور شد: ایجاد این مرکز می‌تواند به سازمان‌ها، شرکت‌ها و تمامی رده‌هایی که در حوزه گردشگری فعالیت دارند آموزش‌های لازم را ارائه کند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، دکتر مصطفی سالاری در دیدار با سفیر کشور اتریش در ایران، با اشاره به اینکه مردم ایران اتریش را به عنوان سرزمین گفتگو و دیپلماسی می‌شناسند، افزود: میزبانی اتریش در مذاکرات برجام خاطراتی از دیپلماسی جمهوری اسلامی با 1+5 را در اذهان مردم ایران برجای گذاشته است.

وی به اراده رئیس جمهور و دولت جمهوری اسلامی ایران در توسعه روابط با اتریش اشاره و خاطرنشان کرد: استان‌های ایران می‌توانند سهم خوبی در تحقق این اراده داشته باشند.

این مقام مسئول، با بیان اینکه استان گیلان در حوزه‌های داروسازی و صنعت چوب و کاغذ که اتریش در آن تخصص دارد، پیشروست، گفت: این موضوعات می تواند محور گسترش همکاری‌ها بین سرمایه‌گذاران دو کشور باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان، به وجود تجربیات خوب اتریش در موضوع گردشگری اشاره کرد و متذکر شد: استان گیلان جزو سه استان برتر کشور در حوزه‌ گردشگری است و معتقدیم می‌توانیم بهتر از شرایط کنونی در این بخش فعالیت کنیم.

وی طبیعت، سواحل، دریا، رودخانه‌های متعدد و مناطق جنگلی را از قابلیت های اصلی حوزه گردشگری گیلان دانست و عنوان کرد: در کنار این قابلیت‌ها تکمیل بخش عمده آزادراه تهران به رشت، تکمیل راه آهن قزوین – رشت و وجود منطقه آزاد انزلی شرایط گیلان را ممتاز کرده است.

سالاری اضافه کرد: ظرفیت‌های موجود در گیلان می‌تواند زمینه تقویت مراودات دو کشور در بخش گردشگری را تسهیل کند.

استاندار گیلان، با بیان اینکه استان ما با وجود مواهب طبیعی بسیار می‌تواند میزبان گردشگران از اقصی نقاط دنیا باشد، گفت: از سرمایه‌گذاران اتریشی دعوت می‌کنیم تا در حوزه گردشگری گیلان حضور فعال داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه گیلان دروازه ارتباط ایران با اروپا از سمت شمال کشور بوده است، خاطرنشان کرد: این موضوع باعث شده تا در سده‌های گذشته بسیاری از رویدادهای جدید در گیلان و به ویژه در انزلی اتفاق بیفتد.

سالاری، پیشنهاد ایجاد مدرسه آموزش هتلداری در گیلان با همکاری موسسات اتریشی را ارائه کرد و یادآور شد: ایجاد این مرکز می‌تواند به سازمان‌ها، شرکت‌ها و تمامی رده‌هایی که در حوزه گردشگری فعالیت دارند آموزش‌های لازم را ارائه کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: