• جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-2194-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

لزوم توجه جدی به تهیه و تامین سلاح‌های ورزشی 10 متر

مدیر اجرایی هیات تیراندازی گیلان با تاکید بر اینکه باید توجه جدی به موضوع تهیه و تامین سلاح‌های ورزشی 10 متر صورت گیرد، گفت: برای ارتقای کیفیت آموزش، موفقیت و قهرمان پروری باید برای سلاح‌هایی که چندین سال است، مورد استفاده قرار گرفته، چاره‌ای اندیشیده شود.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، کارگاه آموزشی «نگهداری، تعمیر و تنظیف سلاح» با حضور ساسان شهسواری عضو تیم ملی تیراندازی کشور به همت هیات تیراندازی استان گیلان در سالن تیراندازی سردار جنگل رشت برگزار شد.

در این دوره آموزشی که به مدت دو روز به طول انجامید، مباحثی نظیر باز کردن اجزای اسلحه، تمیز کردن قطعات مختلف تفنگ (رگولاتور، ماشه، لوله و کپسول)، خارج کردن قطعات ماشه، نحوه نگهداری اصولی اسحله، تنظیم سرعت خروجی سلاح، کنترل فشار هوا، کنترل پس‌زنی سلاح مطرح شد.

محمدصادق زارع، مدیر اجرایی هیات تیراندازی گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی، اظهار کرد: این دوره به منظور آشنایی بیشتر ورزشکاران با نحوه نگهداری، اجزا و قطعات سلاح ورزشی و همچنین افزایش توانمندی مربیان برگزار شد که در پایان به شرکت کنندگان گواهی شرکت در دوره اعطا گردید.

وی افزود: با حضور آقای شهسواری فرصتی فراهم شد تا سلاح‌های موجود در هیات تیراندازی استان، تعمیر و تنظیف شوند و بتواند پاسخگوی علاقمندان و ورزشکاران این رشته باشد.

زارع، فرسودگی و مستعمل شدن سلاح‌های موجود را یکی از مشکلات عمده در سطح کشور عنوان کرد و گفت: برای بازیابی عملکرد سلاح‌های موجود نیاز به تهیه قطعات داریم که باید از خارج وارد شود تا بتوان در داخل مونتاژ کرد؛ البته یک مجرای قانونی می‌تواند سلاح‌های آموزشی موجود در کشور که مستعمل شده‌اند را جمع آوری و جهت رفع مشکلات به کارخانه سازنده ارسال کند.

مدیر اجرایی هیات تیراندازی گیلان با تاکید بر اینکه باید توجه جدی به موضوع تهیه و تامین سلاح‌های ورزشی 10 متر صورت گیرد، بیان کرد: باید روح تازه‌ای در ابعاد سخت افزاری سلاح‌های ورزشی دمیده شود؛ برای ارتقای کیفیت آموزش، موفقیت و قهرمان پروری باید برای سلاح‌هایی که چندین سال است، مورد استفاده قرار گرفته، چاره‌ای اندیشیده شود.

گفتنی است؛ در پایان با حضور باب اله زارع، رئیس و خدیجه حسنی، نائب رئیس هیات تیراندازی استان گیلان گواهی شرکت در دوره آموزشی «نگهداری، تعمیر و تنظیف سلاح» به شرکت‌کنندگان اهدا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: