• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-42889-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

نگاه فرهنگی جامعه را به بالندگی می‌رساند

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان، گفت:جامعه‌ای به بالندگی می‌رسد که پویایی را در مدرسه‌های خود شاهد‌ باشد و معلمش در سایه تخصص و تعهد بتواند نگاه ناب فرهنگی را در جامعه جاری و ساری کند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان،اسفندیار ضیایی مراسم تقدیر از مربیان و معلمان همراه در اجرای طرح « کانون مدرسه»، نگاه ویژه به منویات مقام معظم رهبری و گام‌برداشتن در مسیر اهداف سند بنیادی نظام آموزشی کشور را از اولویت‌ها برشمرد و این امر را نیازمند حرکت جهادی خواند .

وی نگاه فرهنگی و همت والا را زمینه‌ساز برداشتن گام‌های اساسی در جهت رشد و بالندگی جامعه دانست و با یادآورشدن نقش معلمان و مربیان خاطرنشان‌ کرد:جامعه‌ای به بالندگی می‌رسد که پویایی را در مدرسه‌های خود شاهد‌ باشد و معلمش در سایه تخصص و تعهد بتواند نگاه ناب فرهنگی را در جامعه جاری و ساری کند .

وی هم‌چنین طرح‌ریزی برای نیل به جامعه‌ای پویا و روبه رشد را نیازمند هم‌گرایی همه افراد دانست و خاطرنشان‌ کرد:امروزه تعلیم و تربیت محدود به جغرافیای مشخصی نیست و دست‌آورد یک مربی و معلم می‌تواند نقش ارزش‌مندی در ارتقای آگاهی‌های بشری داشته باشد .

ضیایی تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی،به ویژه در میان نسل کودک و نوجوان، ارایه‌ی گزارشی از روند اجرای طرح کانون مدرسه و هم‌چنین اشاره به اجرای نمایش« لولومیا» در مرکز تخصصی تئاتر کودک و نوجوان کانون رشت بخش پایانی سخنان ضیائی بود و وی با مهم توصیف‌ کردن توانمندسازی آینده‌سازان ایران اسلامی، از تمامی دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این امر دعوت‌ کرد .

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این مراسم،پیرامون نقش معلم و مربی سخن‌گفت و معرفی هرچه بیش‌تر جایگاه معلمان و مربیان را نیازمند تلاش افزون‌تر خواند .

محمد حسن عاقل‌منش هم‌چنین به اهمیت دستگاه‌های فرهنگی چون کانون پرورش فکری و آموزش و پرورش در ارتقای آگاهی‌های جامعه اشاره و هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌های اجرایی را برای تحقق اهداف فرهنگی خواستار شد .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گیلان نیز جایگاه والای معلم در قرآن کریم را بیان‌گر اهمیت معلمی دانست و با بیان این‌که مبعوث‌شدن پیامبران و تلاش‌های انبیاء گواه این امر است بر ضرورت تعلیم و تربیت از منظر ادیان الهی،به ویژه دین مبین اسلام تاکید کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: