• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-8390-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

توسعه شهرکهای گلخانه‌ای راهکار مقابله با چالش کم آبی

معاون فنی شرکت شهرکهای کشاورزی گفت: توسعه شهرک گلخانه‌ای به عنوان تنها راه موثر برای مقابله با چالش کم آبی و بیکاری است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،پریچهر،رسالت اصلی شرکت شهرکهای کشاورزی را تسهیلگری در توسعه بخش کشاورزی و تلاش در جهت گذر از کشاورزی سنتی به صنعتی عنوان کرد و گفت:تشکیل کارگروه فنی در این خصوص ضروری است.

وی افزود:گیلان در زمینه پرورش گل و گیاهان زینتی از ظرفیت‌های قابل توجهی برخوردار است.

مهندس پریچهر ادامه داد:لازم است،از محل بودجه استان اعتبار ویژه‌ای برای توسعه شهرک‌های کشاوری در نظر گرفته شود، ضمن آنکه از سوی این شرکت نیز بر اساس پیشرفت فیزیکی کار اعتباراتی برای استان تخصیص می‌یابد.

معاون فنی شرکت شهرکهای کشاورزی تصریح‌کرد:توجه به زنجیره تولید در شهرک گلخانه‌ای با هدف ایجاد ارزش‌افزوده یکی از محورهای اصلی مطالعات در این شهرکها است و توسعه شهرک گلخانه‌ای به عنوان تنها راه موثر برای مقابله با چالش کم آبی و بیکاری است.

وی زودرسی و امکان تولید خارج از فصل و بازار پسندی را از مزایای محصولات به روش گلخانه‌ای دانست و افزود:تلاش در شرکت شهرکهای کشاورزی کوتاه کردن بروکراسی برای سرمایه‌گذاران است.   

پریچهر خاطر نشان کرد:صرفه‌جویی در مصرف آب به اندازه یک هم فضای باز و افزایش ده برابری تولید نسبت به فضای آزاد، امکان تولید بیش از یک محصول در سال،افزایش صادرات از دیگر دستاوردهای توسعه شهرکهای گلخانه‌ای است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: