• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-39289-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان:

امروز کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بسیجی عرصه اقتصادی هستند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با بیان اینکه امروز کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بسیجی عرصه اقتصادی هستند، گفت: کسانی که با سرمایه‌گذاری خود در جهت تولید و ایجاد اشتغال تلاش می‌کنند «سرداران بسیجی» کشور هستند.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، کیوان محمدی در دوازدهمین همایش تجلیل از کارآفرینان برتر استان که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، ضمن آرزوی توفیق و سربلندی برای همه فعالان عرصه کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: کسانی که با سرمایه‌گذاری خود در جهت تولید و ایجاد اشتغال تلاش می‌کنند «سرداران بسیجی» کشور هستند.

وی با بیان اینکه امروز کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بسیجی عرصه اقتصادی هستند، تصریح کرد: این افراد می‌توانستند با سرمایه خود از کشور خارج شوند، اما با شجاعت در کشور ماندند و در جهت ایجاد اشتغال تلاش کردند که این مهم جای تقدیر فراوان دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان ادامه داد: اگر منافع و امنیت ملی ما دیروز توسط بسیجیان جان بر کف و شهدا و جانبازان گرانقدر تامین شده، امروز به فعالیت‌های اقتصادی شما عزیزان بستگی دارد.

این مقام مسئول، با تاکید بر لزوم درستکاری و صداقت در همه امور، خاطرنشان کرد: همه کسانی که منافع و امنیت ملی و عمومی را نادیده می‌گیرند همانند مین جنگی هستند؛ خواه خصوصی، تعاونی و یا دولتی باشند.

وی افزود: اگر مدیری به شایستگی کارش را انجام ندهد و به هر شکل انحرافی عمل کند و در انجام وظایف کوتاهی نماید و یا بخش خصوصی با احتکار و کم‌فروشی به نفع منافع شخصی عمل کند، همچون مین است که موجب انفجار جامعه خواهد شد.

محمدی، با انتقاد از وضعیت کنونی بازار ارز، تصریح کرد: مدیران اعم از خصوصی و دولتی، هیچوقت دنبال له کردن مردم نبوده و نیستند، بلکه مین آنهایی هستند که بدون هیچ دلیل و بدون اینکه طی سال گذشته نه تحریم و یا اتفاق خاصی رخ داده باشد، اقدام به افزایش نرخ دلار کرده‌اند. مین آنهایی هستند که برای 800 میلیارد دلار درآمد نفتی کشور پاسخی ندارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان، با بیان اینکه زبان علم و زندگی دانشگاهی با زبان اجتماعی در برخی موارد متفاوت است، اضافه کرد: برخی مسائل از لحاظ علمی درست است. به عنوان نمونه جامعه از کار یک برداشت و علم برداشت دیگری دارد. در تعریف بین‌المللی کسی که یک ساعت در هفته کار می‌کند کارگر است اما این تعریف به تامین معیشت مردم منجر نمی‌شود.

وی گفت: شعار استضعاف‌گرایی اگر منجر به ارتقای زندگی آنها نشود بیش از یک شعار مبتذل و پوچ چیزی نیست. باید به تولیدکنندگان و نخبگان جامعه احترام بگذاریم و امکانات را در اختیار کسانی که منافع کشور برایشان مهم است قرار دهیم. اگر این اتفاق رخ دهد مطمئنا دهک‌های پایین جامعه هم بهره خواهند برد.

محمدی، با تاکید بر اینکه برای یک مدیر افتخار آن است که به واسطه حل مشکلات مردم مورد تقدیر قرار بگیرد، یادآور شد: از مدیران بخش دولتی و خصوصی تقاضا دارم با همکاری یکدیگر مشکلات را ببنیند و درصدد رفع معضلات زندگی مردم برآیند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: