• جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-33289-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه رشت:

آلودگی زرجوب و گوهررود اکوسیستم گیلان را نابود می کند

امام جمعه رشت، رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت را بلای جان مردم این شهر دانست و تاکید کرد: آلودگی این دو رودخانه اکوسیستم گیلان را نابود کرده است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه این شهر که در مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به جایگاه تعلیم و تربیت در اسلام، اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم الگوهای تربیت اسلامی را تبیین و بر لزوم الگوبرداری جامعه از آنان تاکید می کند.

وی با بیان اینکه در احکام الهی نوعی تربیت اسلامی وجود دارد، تصریح کرد: احکام الهی زمینه ساز رسیدن انسان به کمال است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، همسر فرعون را یکی از الگوهای والای قرآنی به ویژه برای بانوان دانست و افزود: همسر فرعون تحت تاثیر شوهر فاسقش قرار نگرفت و در راه ایمان و عقیده ثابت قدم ماند و آخرت را به دنیا نفروخت.

این کارشناس دینی، با بیان اینکه مردان و زنان با ایمان باید به تاسی از همسر فرعون پاسدار ارزش های الهی باشند، عنوان کرد: کسانی که به دنبال هوا و هوس زندگی می روند، در واقع آخرت را به دنیا می فروشند.

وی با اشاره به خیانت همسر نوح و همسر لوط از آنان به عنوان زنان گناهکار یاد کرد و گفت: صالح بودن پدر و مادر دلیل بر صالح شدن فرزند نمی شود و حتی فرزندان انبیای الهی نیز گمراه شدند. اگر پدر و مادری از فرزند ناصالح خود برائت نجویند، آن فرزند باعث نزول آنان خواهد شد.

آیت الله فلاحتی، امنیت و آرامش را ضامن رشد و تعالی جامعه دانست و خاطرنشان کرد: امروز سربازان گمنام امام زمان(عج) با فداکاری و جانفشانی امنیت این مرز و بوم را فراهم می کنند.

امام جمعه رشت، با اشاره به استکبارستیزی مردم ایران، یادآور شد: ما با مردم آمریکا سر جنگ نداریم، بلکه با سیاست های استکباری دولت آمریکا مخالف هستیم و امروز مردم جهان به این واقعیت پی برده اند که آمریکا نماد استکبار است و نمی توان به آن اعتماد کرد.

وی با بیان اینکه آمریکا جنگ رسانه ای علیه برجام به راه انداخته است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نسبت به غیر قابل اعتماد بودن آمریکا هشدار داده بودند و ملت ما این موضوع را دریافته اند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، رودخانه های زرجوب و گوهررود رشت را بلای جان مردم این شهر دانست و تاکید کرد: آلودگی این دو رودخانه اکوسیستم گیلان را نابود کرده است و به سلامتی مردم لطمه وارد می کند لذا نیازمند پیگیری جدی مسئولان هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: