• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-1694-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کوهنوردی ورزشی مظلوم و فاقد اعتبار است

مسئول کارگروه هیمالیانوردی گیلان با بیان اینکه کوهنوردی ورزشی مظلوم و فاقد اعتبار است،گفت:تشکیل یک تیم شاخص و حرفه‌ای کوهنوردی برای استان جهت صعود‌های سراسری و برون مرزی از اهداف کارگروه هیمالیانوردی است.

حسن شکوری در گفت‌وگو با ایسنا – منطقه گیلان،با اشاره به فعالیت کارگروه هیمالیا نوردی در استان،اظهار کرد:کارگروه هیمالیانوردی یکی از کارگروه‌های هیات کوهنوردی استان بوده و بیش از یکسال است که فعالیت خود را آغاز کرده و مهم‌ترین هدف این کارگروه تشکیل یک تیم شاخص و حرفه‌ای کوهنوردی برای استان جهت صعود‌های سراسری و برون مرزی است.

مسئول کارگروه هیمالیانوردی گیلان در خصوص کادر اجرایی عضو این کارگروه افزود:بنده به عنوان مربی و مدرس رسمی کوهنوردی که سابقه صعود برون مرزی به قله لنین با ۷۱۳۴ متر ارتفاع در کشور قرقیزستان و همچنین صعودهای شاخص داخلی نظیر صعود زمستانه دماوند از مسیرهای شمالی و جنوبی، یخچال شمالی سبلان، یخچال‌های اصلی و فرعی کسرا، گُرده‌ آلمان‌ها،شب‌مانی بر فراز قله دماوند و...را دارم؛«سحر شفیقی» عضو تیم ملی کوهنوردی،«فاطمه باروتکوبیان» از کوهنوردان باسابقه و «هادی عسگری» از کوهنوردان به نام و با تجربه استان،از اعضای کارگروه هیمالیانوردی استان هستیم.

این کارشناس ارشد تربیت بدنی گفت:با آغاز فعالیت کارگروه هیمالیانوردی در استان تاکنون 4 اردوی خاص در قلل مختلف استان و یک اردوی صعود به توچال و به موجب آن شب مانی در ارتفاع 3250 متری را برگزار کرده‌ایم، در این اردوها سعی شده تا فاکتورهای مهم صعود نظیر برگزاری کمپینگ و اقامت در ارتفاع،کارگاه برف و یخ،کوله چینی،آموزش گام برداری،پوشاک، پیمایش شبانه و ... به کوهنوردان آموزش داده شود. 

شکوری با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف کارگروه هیمالیانوردی آموزش اصولی و علمی صعود است،تصریح کرد: کارگروه هیمالیا نوردی علاوه بر تمرکز بر هدف اصلی خود که تشکیل تیم متخصص برای صعودهای سراسری و برون مرزی است، به دنبال ارائه آموزش‌های فنی و تخصصی به کوهنوردانی است که سابقه پیماش‌های گوناگون را دارند تا علاوه بر مرور و بازآموزی مطالب، بتوانند به همنوردان دیگر خود هم آموزش دهند.

مسئول کارگروه هیمالیانوردی گیلان با بیان اینکه کوهنوردی ورزشی مظلوم و فاقد اعتبار است،گفت:یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین دغدغه‌های هیمالیانوردی و صعودهای برون مرزی بحث منابع مالی است، با توجه به اینکه هیات رئیسه جدید کوهنوردی استان همیشه کمک حال بوده اما مشکل عدم بودجه و تجهیزات مناسب وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که کارگروه هیمالانوردی استان برنامه صعود برون مرزی هم دارد؟افزود:اگر مدیریت بودجه‌ای هیات اجازه بدهد برنامه ریزی لازم برای صعود برون مرزی هم خواهیم داشت؛با وجود کمبود اعتبار لازم،هیات کوهنوردی استان توانسته با متد روز فدراسیون هماهنگ شود.

گفتنی است؛علاقمندان می‌توانند برای اطلاع از ثبت‌نام و حضور در اردوهای کارگروه هیمالیانوردی استان از ساعت 6 تا 8 عصر روزهای شنبه به دفتر هیئت استان و یا به gilanclimb.ir مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: