• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-32789-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور:

آموزش عالی باید پرچمدار حل مسائل اجتماعی با روش‌های علمی باشد

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه حوزه آموزش عالی علاوه بر تولید علم باید پرچمدار حل مسائل اجتماعی با روش‌های علمی باشد، گفت: ما در دانشگاه نباید منتظر رخداد مسئله باشیم، بلکه دانشگاهیان وظیفه آینده پژوهی در مسایل مختلف را دارند.

به  گزارش ایسنا - منطقه گیلان، دکتر محمد هادی امین ناجی در مراسم تکریم و تقدیر از اساتید دانشگاه پیام نور استان گیلان با اشاره به گرامیدشت روز معلم و تقارن این ایام با اعیاد شعبانیه اظهار کرد: زیبایی این تقارن به موضوع انتظار و علم در کنار هم یا به تعبیری گرامیداشت مقام معلم در هنگامه انتظار است.

وی با بیان اینکه روز شهادت استاد مرتضی مطهری به نام ملعم نامگذاری شده است، گفت: به برکت این ایام، احترام به جایگاه علم و معلم در تمامی اجزای وجودی همه آحاد جامعه شکل گرفته است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با تاکید بر پاسداشت جایگاه علم و مقام معلم یادآور شد: در حوزه آموزش عالی، مقام معلم علاوه بر افزایش و گسترش علم در حوزه اجتماعی نیازمند تاثیرگذاری و تاثیرآفرینی است.

امین ناجی با بیان اینکه حوزه آموزش عالی علاوه بر تولید علم باید پرچمدار حل مسائل اجتماعی با روش‌های علمی باشد، گفت: ما در دانشگاه نباید منتظر رخداد مسئله باشیم، بلکه دانشگاهیان وظیفه آینده پژوهی در مسایل مختلف را دارند.

وی با بیان اینکه با بحران صندلی‌های خالی در آموزش عالی روبرو هستیم افزود: از طرفی با بحران‌های دیگر چون اجتماعی و فرهنگی روبرو هستیم و از هم اکنون دانشگاه‌ها باید آینده پژوهی را مورد توجه قرار دهند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور پهن گستری و حضور در بوم های مختلف را از محاسن دانشگاه پیام نور عنوان کرد و گفت: این ویژگی موجب می‌شود تا مسائل را مسئله محور کنیم.

امین ناجی در پایان بهره‌مندی از ظرفیت اعضای هیئت علمی را یکی از برنامه‌های دانشگاه پیام نور دانست و افزود: با تصویب شورای دانشگاه پیام نور، هر فعالیت در این دانشگاه باید مسئله‌ای از قشر مخاطب ما در جامعه که وظیفه پاسخگویی به آنها را داریم، پاسخ دهد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: