• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-32689-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

معاون رئیس جمهور:

ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است؛ گفت: براساس گزارش این صندوق رشد 4 درصدی، تقلیل بیکاری و کاهش نرخ تورم از دیگر شاخص‌های توسعه ایران طی سالیان اخیر بوده است.

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان،دکتر محمد باقر نوبخت در مراسم تکریم و تقدیر از اساتید دانشگاه پیام نور استان گیلان ضمن تبریک روز معلم به تمامی زخمت کشان این عرصه اظهار کرد: توجه به جایگاه معلمان همواره از برنامه‌های اساسی مسئولان است.

وی با اشاره به اینکه از دهه 1970 درآمد سرانه به عنوان معیار رفاه مردم درنظر گرفته ‌شد، رشد اقتصادی، محور اصلی توسعه ملت‌ها قرار گرفت، تصریح کرد: سرمایه انسانی عامل اساسی در رشد و توسعه اقتصادی جوامع است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، رشد اقتصادی، سلامت جامعه و آموزش را از مولفه‌های اصلی توسعه انسانی عنوان کرد و افزود: میزان امید به زندگی در کشور افزایش یافته و به 74 سال رسیده است، در حالیکه ابتدای پیروزی انقلاب سن امید به زندگی 54 سال بود.

وی با اشاره به سند چشم انداز 20 ساله که از سوی مقام معظم رهبری به تایید رسیده، گفت: اولین هدف راهبردی این سند، توسعه یافتگی و قرارگیری در جایگاه نخست علم و فناوری منطقه است.

نوبخت با اشاره به اینکه براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، ایران هفدهمین اقتصاد بزرگ جهان است؛ یادآور شد: براساس گزارش این صندوق رشد 4 درصدی، تقلیل بیکاری و کاهش نرخ تورم از دیگر شاخص‌های توسعه ایران طی سالیان اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه مسئولیت راهبردی، رصد و توسعه کشور را عهده‌دار است، افزود:جمهوری اسلامی ایران همواره متناسب با زمان و با اتخاذ سیاست‌های صحیح، توانسته توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.

وی فعالیت‌های دانشگاه پیام‌نور را قابل تقدیر و عنصر موثر دانست و گفت:دانشگاه پیام‌نور دانشگاهی دولتی و قابل توجه‌ای است و هر آنچه که دستمان برسد برای این دانشگاه انجام خواهیم داد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه با تاکید بر اینکه دانشگاه پیام‌نور باید در جذب دانشجویان اقتضائی‌تر عمل کند، یادآور شد:با الگوگیری از تجارب جهانی می توان به توسعه رسید.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: