• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-32489-5
  • خبرنگار : 19
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول نمایندگی ولی فقیه در منابع طبیعی گیلان:

رسانه ملی مظلومیت شهدای انفال را به تصویر بکشد

مسئول نمایندگی ولی فقیه در منابع طبیعی گیلان، یادواره شهید را مجلس آگاهی بخشی دانست و خاطرنشان کرد: رسانه ملی باید مظلومیت شهدای انفال را در راه مقابله با متعرضین و متصرفین عرصه های منابع طبیعی به تصویر بکشد تا جامعه به اهمیت موضوع پی ببرد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، حجت الاسلام والمسلمین سید باقر احمدی، مسئول نمایندگی ولی فقیه در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در یادواره شهید «ناصر پیروی»، یکی از شهدای انفال استان، با اشاره به آیه «وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ»، اظهار کرد: شهید پیروی از همکاران قانون مند و قانون مدار ما بود که در راه عدالت به شهادت رسید و مصداق بارز آیه مذکور شد.

وی با بیان اینکه شهید پیروی و پیروی ها برای حفاظت از انفال الهی مدال افتخار شهادت را از آن خود کردند، گفت: این شهادت هم یک نعمت برای شهید است و هم یک تنبه و آگاهی برای کسانی که به انفال  تعرض و تجاوز می کنند. چنین افرادی به دلیل فقدان معرفت به منابع طبیعی هجوم می آورند و موجودات زنده را به غارت می برند؛ غافل از اینکه حیات بشر را به خطر می اندازند.

این کارشناس دینی، یادواره شهید را مجلس آگاهی بخشی دانست و خاطرنشان کرد: رسانه ملی باید مظلومیت شهدای انفال را در راه مقابله با متعرضین و متصرفین عرصه های منابع طبیعی به تصویر بکشد تا جامعه به اهمیت موضوع پی ببرد.

حجت الاسلام احمدی متذکر شد: متاسفانه برخی از افراد منتصب به شخصیت ها با تصرف انفال قلب امام زمان(عج) را می آزارند. این در حالی است که کسی حق ندارد به اراضی ملی دست اندازی کند و درخت را به عنوان یک موجود زنده بدون هیچ دلیل و منطق کارشناسی از بین ببرد.

وی با اشاره به آیه «ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ يَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِيم»، بر لزوم پاسخگویی روز قیامت در برابر نعمات تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با حافظان انفال در سال 93 عمق نگرانی خود را نسبت به مسئله تعرض و تصرف اراضی ملی و عرصه های طبیعی بیان فرمودند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه از 30 نعمت در قرآن کریم تحت عنوان انفال یاد شده است، اضافه کرد: جنگل، دریا، مرتع، کوه، بیشه و حتی بیابان لم یزرع انفال الهی محسوب می شود، اما متاسفانه به واسطه غفلتی که صورت گرفته سرمایه های ملی ما تاراج می رود.

حجت الاسلام احمدی، با اشاره به تاکید رهبر انقلاب مبنی بر اینکه هر ایرانی باید یک نهاد غرس کند، یادآور شد: چرا به جای ویلاسازی در دل کوه و جنگل یک نهال نمی کاریم؟! بسیاری از کارهای عمدی یا سهوی ما موجب نابودی جنگل ها شده است.

وی جنگل و درختان را دارای زبان و شعور دانست و اظهار کرد: اگر حضرت سلیمانی باشد، بی تردید حرف دل درختان را می فهمد که از بریده شدن و نابود شدن ناله سر می دهند.

این کارشناس دینی، شهید ناصر پیروی را به معنای اتم و اکمل مظهر قانون و عدالت دانست و افزود: قانون فصل الخطاب شهید پیروی بود؛ این در حالی است که برخی برای تصرف انفال قانون را دور می زنند. انقلاب و نظام متعلق به مردم است، اما وظیفه داریم قانون اساسی را اجرا کنیم و با کسی تعارف نداشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: