• جمعه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-17389-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نیروی انتظامی نقش پیشگیرانه و هدایتگری دارد

فرماندار شهرستان رشت گفت: نقش پلیس جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت کاملا مشهود است و قبل از اینکه نقش قهری و برخوردی داشته باشد نقش پیشگیرانه و هدایتگرانه دارد.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، سیدمحمد احمدی فرماندار رشت امروز در مراسم معارفه فرمانده انتظامی شهرستان رشت که در سالن اجتماعات نیروی انتظامی برگزار شد، ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه، اظهار کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری تحرک، تعدد وظیفه و پویایی از مهم‌ترین رسالت‌های ناجا است که در تمام بخش‌‌های نیروی انتظامی شاهد هستیم.

فرماندار شهرستان رشت افزود: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نسبت به پلیس دیگر کشورها از حیث انجام وظایف محوله و اجرای قوانین و مقررات خصوصا «امنیت» متمایز است.

احمدی گفت: نقش پلیس جمهوری اسلامی ایران در برقراری امنیت کاملا مشهود است، پلیس ایران قبل از اینکه نقش قهری و برخوردی داشته باشد نقش پیشگیرانه و هدایتگرانه دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای برقراری امنیت و نظم به هیچ کشوری متکی نیست، ادامه داد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای برقراری نظم و امنیت پایدار در داخل و مرزهای کشور، با وجود تعاملات و تبادل تجربه اما پشتوانه هیچ کشوری را ندارد و ائتلافی نبسته است.

فرماندار رشت تصریح با بیان اینکه امنیت زیربنای جامعه توسعه یافته است، تصریح کرد: امنیت پایدار جمهوری اسلامی ایران در افق 1404، شامل جامعه‌ای امن، باثبات، توسعه یافته و الهام بخش ترسیم شده است.

احمدی با بیان اینکه اهمیت و تاثیر پلیس برای همگان محرز است، ادامه داد: شورای تامین شهرستان رشت یکی از شوراهای نمونه کشور است چراکه از همدلی، وفاق، تعهد و تخصص برخوردار می‌باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه شهرستان رشت متراکم‌ترین شهرستان کشور بعد از تهران است، قطعا امنیتی که اکنون در شهرستان رشت برقرار می‌باشد مرهون تلاش‌های اعضای شورای تامین است.

فرماندار رشت گفت: در ایام نوروز امسال بیش از دو میلیون گردشگر به شهرستان رشت آمدند که حداقل یک شب را در این شهرستان بیتوته کردند و این استقبال مسافران حاصل امنیت و تلاش شورای تامین شهرستان رشت است.

گفتنی است؛ سرهنگ شعبانی به عنوان رئیس پلیس آگاهی، سرهنگ فلاح کریمی به عنوان رئیس پلیس پیشگیری استان و سرهنگ رمضانی به عنوان فرمانده انتظامی شهرستان رشت معرفی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: