• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-51489-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

رئیس شورای شهررشت تاکید کرد:

تعامل مدیریت شهری با نهاد فرا دستی

رئیس شورای شهر رشت گفت: سطح تعامل بین شورا و سایر دستگاه‌ها افزایش یافته و برای برنامه‌های توسعه ای رشت رشد فزاینده‌ای داشته است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، امیرحسین علوی در جلسه شورای شهر رشت که با حضور سید محمد احمدی، فرماندار شهرستان رشت به منظور تعامل به منظور تسریع در اجرایی شدن مصوبات شورای شهر رشت گفت:امروز شهردار و فرماندار شهرستان رشت میهمان شورا هستند و برنامه‌های آتی شورا را با ایشان پیگیری می‌کنیم تا موجب رشد و توسعه رشت شویم .

وی افزود: بواسطه حضور اعضای شورا، سطح تعامل بین شورا و سایر دستگاه‌ها افزایش یافته و برای برنامه‌های توسعه ای رشت رشد فزاینده‌ای داشت .

 علوی اضافه کرد:وزارت کشور و فرماندار و استاندار رشت همراهی خوبی با مجموعه شورای شهر رشت دارند و این قابل تقدیر است .

وی ضمن تقدیر از فرماندار رشت در پذیرفتن این دیدار تصریح کرد: آنچه در ترکیب شورای رشت محسوس است، رویکرد تلاش و تکاپویی است که در کمیسیون های تخصصی شورا قابل مشاهده است و شورا نسبت به برنامه ریزی در حوزه های مختلف کاری فضای مناسبی فی مابین خود و دستگاه شهرداری دارد .

علوی از تعامل خوب شهردار با مجموعه شورا نیز تقدیر کرد و افزود:شهردار میهمان شورا نیست و تعامل شورا و شهردار در سطح اعتماد بالاست .

رئیس شورا همچنین گفت:شورا مسایل اساسی شهر را بررسی کرده و نیازمندیهای اصلی دارد و امروز تحت عنوان بسته قاصد و در حضور فرماندار ارایه می‌شود تا به کمک دیگر نهادهای فرادست بتوانیم این مسایل شناسایی شده را بررسی و سند چشم اندازی برای حل آن داشته باشیم .

علوی همچنین گفت: مسایل مرتبط به کالبد شهری، زیرساخت های شهر و زیست محیطی، توسعه گردشگری و برندسازی،مسایل مرتبط به حوزه شهروندی و مشارکت شهروندان و... از جمله مسایل بررسی شده است .

وی تراکم رشت را بسیار بالا خواند و افزود: طرح تفصیلی بسیار مرتبط به حوزه شهری است و باید بحث بافت های فرسوده با طرح جدید و همچنین بازافرینی و منظر شهری مورد بررسی قرار گیرد .

وی ترافیک شهر و کمبود پارکینگ عمومی را هم از جمله مشکلات عدیده شهر خواند و تصریح کرد: تلاش ما افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی است .

علوی یادآور شد: برنامه‌های خدمت برای اقشار مختلف با ۵۰ برنامه خدمت در دستور کار شورا قرار دارد و برای حل این مشکلات نیازمند همراهی و همکاری دیگر دستگاه های خدماتی هستیم. به عنوان نمونه هنوز در برخی مناطق شبکه فاضلاب سنتی مشهود است و فقدان تونل انرژی مشکلاتی را در توسعه شهر ایجاد می‌کند .

علوی در مورد معضل سراوان و رودخانه های رشت و ضرورت تکمیل تصفیه خانه نیز توضیحاتی ارایه داد و تاکید کرد:کمیسیون تخصصی شورا در حوزه محیط زیست و بهداشت عمومی تلاش زیادی می کنند ولی نیازمند همکاری بیشتر دیگر دستگاه های متولی با مدیریت شهری است .

رئیس شورا در مورد توسعه گردشگری و ایجاد زیر ساخت ها گفت: با رویکرد خوب استاندار و فرماندار رشت، تلاش ما این است که با توسعه گردشگری اقتصاد شهر را شکوفا کنیم و امیدواریم بتوانیم برای شهر رشت یک چشم انداز ایده آل ایجاد کرده و برندهای مشخصی نظیر،شهر اولین ها، شهر خلاق خوراک، شهر فرهنگی و شهر شب های روشن و ایده های اسلامی و.. داشته باشیم .

علوی از تخصیص اعتبار برای خرید سینما آبشار خبر داد و تاکید کرد: تلاش ما این است که جاذبه های فرهنگی رشت را توسعه دهیم .

رئیس شورا گفت: درصد مشارکت شهروندان با مدیریت شهری بسیار ناچیز است. امروز شهروندان در پرداخت عوارض مشارکت کمی با شهرداری دارند .

وی فقدان مدیریت واحد شهری و ابهام در قوانین را یکی از عوامل عدم توفیق شورا در برنامه هایش خواند و افزود: واگذاری بخشی از خدمات شهرداری به بخش خصوصی و کوچک سازی این بدنه،از برنامه‌های شوراست .

علوی ابراز امیدواری کرد این دیدار سرآغازی برای دیدارها و تعامل های فی مابین باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: