• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-42289-5
  • خبرنگار : 7
  • منبع خبر : رشت

رییس کل دادگستری گیلان:

ورود قضات در مسائل سیاسی سم مهلکی برای دستگاه قضایی است

رییس کل دادگستری گیلان ورود قضات در مسائل سیاسی و جناحی را سم مهلکی برای دستگاه قضایی دانست و گفت: اگرچه قضات باید به مباحث سیاسی کشور آگاه باشند، اما آنچه که در امر قضاوت ملاک است قضاوت بر پایه دین مبین اسلام و آموزه‌های الهی است.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، احمد سیاوش‌پور در آیین تحلیف دوره نخست کارآموزی قضایی استان گیلان، با اشاره به برگزاری نخستین دوره کارآموزی در گیلان اظهار کرد: در نخستین دوره کارآموزی در گیلان 16 نفر ک ارآموزان قضایی استان آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

وی قضات جوان و برگزیده این دوره را از سرمایه‌های ارزشمند دادگستری استان و قوه قضائیه معرفی کرد و گفت: اختصاص برگزیدگان این دوره به استان محل زندگی‌شان در راستای اجرای سیاست‌های بومی گزینی، اندیشه‌ای صواب و مدبرانه در حوزه مدیریت منابع انسانی قوه قضائیه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه قضات باید تقوای الهی را همواره سرلوحه امورات و کارهایشان قرار دهند، تصریح کرد: قضات همواره باید بدانند که خداوند در تمامی اقدامات آنها حاکم و ناظر است.

رییس کل دادگستری گیلان توجه به جایگاه قضایی از سوی قضات را از دیگر نکات مورد توجه عنوان کرد و افزود: قضات باید ابتدا جایگاه قضایی را درک و سپس به امر خطیر قضاوت ورود کنند.

سیاوش‌پور بی‌طرفی در امر قضاوت را اصلی مهم خواند و گفت: بی‌طرفی در امر قضاوت برای قاضی اصلی مهم است و نباید طرفین پرونده تصور کنند که قاضی از بی‌طرفی خارج شده است.

وی با تاکید بر تکریم ارباب در دستگاه قضایی یادآور شد: صبر و شکیبایی از اصلی‌ترین ویژگی قضات است و قضات باید در برابر ارباب‌رجوع صبر پیشه کنند.

رییس کل دادگستری گیلان با تاکید بر اینکه قضات باید نظارت بر عوامل، زیر مجموعه و حواشی خود داشته باشند، خاطرنشان کرد: اطراف قضات یک شعاع بسیار بزرگ است و نباید قضات از پیرامون خود غافل شوند.

وی ورود قضات در مسائل سیاسی و جناحی را سم مهلکی برای دستگاه قضایی دانست و خاطرنشان کرد: اگرچه قضات باید به مباحث سیاسی کشور آگاه باشند، اما آنچه که در امر قضاوت ملاک است قضاوت بر پایه دین مبین اسلام و آموزه‌های الهی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: