• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4990-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

استاندار گیلان خبرداد:

بهره‌برداری از پروژه تصفیه فاضلاب شهر رشت تا پایان سالجاری

استاندار گیلان گفت: تا پایان سالجاری تصفیه فاضلاب شهر رشت به بهره براری می‌رسد.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،دکتر مصطفی سالاری،در حاشیه بازدید از مراحل احداث تصفیه‌خانه مسکن مهر رشت و تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان گفت:امروز ابتدا از پروژه تصفیه فاضلاب شهر رشت بازدید داشتیم که پوشش و خدمات آن فراتر از مسکن مهر است و البته مسکن مهر را در بر می‌گیرد و کار ساخت تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان با اعتبارات ملی و عمرانی استانی در حال انجام است.

سالاری با بیان اینکه تلاشمان این است که اعتبار مورد نیاز این پروژه حتما تامین شود،ادامه داد:درصورت تامین اعتبار تا پایان سالجاری این پروژه می‌تواند به بهره‌برداری برسد و با بهره‌برداری از این پروژه بخش قالب نیاز تامین فاضلاب شهر رشت انجام خواهد شد.

استاندار گیلان خاطر‌نشان ‌کرد:برای انتقال فاضلاب برای تصفیه به موازات این پروژه کارهایی در حال انجام است و اجرای این کار در ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود بسیار کمک خواهد کرد که از لحاظ حفظ محیط زیست و رفاه و سلامت مردم در اولویت کار استان قرار دارد.

سالاری افزود:این پروژه کمک خواهد کرد که آب شهرستان رشت و چند شهرستان پیرامونی با توجه به مشکلاتی که در تامین آب سالم مردم داشتیم،حل شود. پروژه تصفیه‌خانه بزرگ آب گیلان،بوسیله سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و خرید تضمینی شرکت آب و فاضلاب کشور انجام خواهد شد.

وی ادامه داد:منابعی که بعدا به سرمایه‌گزار بازگشت داده می‌شود،از منابع ملی خواهد بود.

استاندار گیلان با بیان اینکه پیمانکار امروز قول دادند تا پایان سالجاری پروژه را به بهره برداری برسانند،تصریح کرد:در خصوص انتقال آب ورودی به این تصفیه خانه از سد آیت الله بهجت،شرکت آب منطقه ای گیلان مناقصه را برگزار کرده است، البته در حال حاضر برای ورود آب مشکل نداریم اما ورود لوله این منطقه را ایمن تر و سالم تر خواهد کرد.

استاندار گیلان تصریح کرد:اگر تا پایان سال این پروژه به بهره برداری برسد و خط انتقال تکمیل نشده باشد،در تامین آب ورودی برای دادن آب تصفیه به شهرها و روستاهای پیرامون مشکلی وجود نخواهد داشت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: