• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-31589-5
  • خبرنگار : 1
  • منبع خبر : رشت

شهردار رشت خبر داد:

جمع آوری فاز دوم میله هایBRT در رشت

شهردار رشت تصریح کرد: فاز دوم جمع آوری میله های بی آر تی در دستور کار است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مسعود نصرتی، شهردار رشت در دیدار نوروزی با رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان، با اشاره به همکاری های انجام شده در سال 96، اظهار کرد: امید است این همفکری ها برای سال 97 ادامه یابد و از حمایت های دوجانبه برای انجام برنامه ها بهره مند شویم.

وی با اشاره به گره خوردن برنامه های مدیریت شهری با برنامه های فرهنگی – مذهبی، افزود: در کل کشور گاهی با اینکه شهرداری متولی این برنامه ها نیست، اما پررنگ تر از سایر دستگاه ها حضور می یابد.

این مقام مسئول تصریح کرد: ماهیت شهرداری از یک دستگاه خدماتی به یک دستگاه اجتماعی تبدیل شده و ارائه خدمات در اولویت دوم قرار گرفته است.

شهردار رشت با تاکید بر لزوم حفظ همدلی برای پیشبرد فضای اجتماعی و فرهنگی شهر، خاطرنشان کرد: هر چه این برنامه ها از قبل تعیین شود و از قبل همه چیز نظم و نظام بهتری داشته باشد گام های بزرگتری برداشته می شود.

نصرتی ضمن قدردانی از حمایت های حجت الاسلام اشجری در زمان تصدی شهرداری رشت در نیمه دوم سال 96، گفت: امید است با برنامه ریزی این همراهی را هدفمند کنیم.

وی در پاسخ به مباحث مطرح شده، تصریح کرد: فاز دوم جمع آوری میله های بی.آر.تی در دستور کار است.

این مقام مسئول تاکید کرد: ان شاءالله برای انجام موضوعات از همکاران شما کمک خواهیم گرفت و فعالیت های پیش رو را در قالب یک تفاهم نامه منعقد خواهیم کرد تا با انجام برنامه زمانبندی شده از کلیات خارج نشویم.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را پیش رو داریم و شرایط ویژه ای است، سعی می شود تقویم مناسبی تهیه شود و با پیشبرد کارها با نظم و نظام برنامه هایی آبرومند اجرا شود.

نصرتی، درخصوص بیلبوردهای سطح شهر، یادآور شد: تعهداتی از قبل وجود دارد. در شهرهای مختلف سازمان فرهنگی و سیما و منظر ابزار تبلیغات را کاملا به بخش خصوصی نداده اند؛ مثلا در ایام دهه فجر تبلیغات متعلق به شهرداری است. برای شهر رشت یا باید منتظر اتمام قراردادها و تغییر شیوه باشیم یا یا با پرداخت هزینه این روزها بیلبوردها را اجاره کنیم و یا با اضافه کردن مدت قرارداد این روزها را به شهرداری منتقل کنیم، اما قراردادها که تمام شود به شیوه دیگر ورود می کنیم چرا که شهر نیاز به معرفی برنامه های ملی و مذهبی دارد و برای این مهم باید برنامه ریزی شود.

وی با اشاره به اغتشاشات بصری در شهر، افزود: ابزارهای ما به روز نیست و آرامش در شهر وجود ندارد. باید رفع این مشکل در طرح جامع زیباسازی دیده شود.

شهردار رشت، درخصوص مشکلات میدان شهرداری، عنوان کرد: رفع این مشکل کار ساده ای نیست و باید دنبال راهکار باشیم. در شهرهای بزرگ دنیا فضایی برای تجمع مردم وجود دارد. در طراحی مبلمان پیاده راه نگاه طراح این نبود که قرار است محل تجمع و برنامه های اجتماعی باشد و اگر به طراح دیکته می شد، در آرایش مبلمان اینگونه عمل نمی کرد و باید بازنگری ها صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در قدم اول برای توسعه رشت باید نگاه ها تغییر کند. زمانی که به این باور رسیده ایم که کار کردن در رشت سخت است کاری پیش نمی رود لذا قدم اول این است که این کلمات حذف و باید فرهنگ اتحاد در رشت ترویج گردد.

نصرتی، با بیان اینکه بودجه سال 97 بیشتر از سال گذشته پیش بینی شده است، گفت: در شهرداری قطعیتی برای اعتبارات وجود ندارد و همه چیز باید تولید شود. نرخ ارز هر چه زودتر به ثبات برسد سیستم تکلیف خود را می داند. امروز پیمانکار قیمت نمی دهد، فروشنده نمی فروشد و سازندگان و تولیدکنندگان مکث کرده اند و منتظر اتفاقات هستند.

وی اظهار کرد: افزایش نرخ دلار نگران کننده است، چرا که هزینه های ما ثابت می باشد و باید حقوق پرداخت شود و برای زباله و رفت و روب و فضای سبز و… هزینه کنیم و بدهی ها ما نیز سنگین است.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان نیز، با اظهار خرسندی از افتخار میزبانی مدیریت شهری در آغاز سال، اظهار کرد: یکی از بازوان توانمند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در مناسبت های ملی و مذهبی شهرداری است.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت پیشانی استان است، افزود: برنامه های مرکز استان بسیار پررنگ تر و باشکوه تر به نمایش گذاشته می شود و با توجه به سابقه درخشان دکتر نصرتی به عنوان شهردار قزوین این موفقیت ه ا مقدمات حضور ایشان در شهرداری رشت را فراهم کرد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با اشاره به اینکه از دکتر نصرتی در قزوین به نیکی یاد می شود و این ستودنی است، گفت: در سال های گذشته شهرداری در مناسبت های انقلابی بسیار خوب ظاهر شد.

حجت الاسلام اشجری تاکید کرد: امسال برای ما متفاوت با سال های قبل است چرا که چله انقلاب ‌را به جشن می نشینیم و باید برنامه ها شکوه بیشتری داشته باشند.

وی با تصریح بر اینکه عدد چهل نماد بلوغ و رشد و کمال است، متذکر شد: در قرآن مجید و روایت های اسلامی نیز به چهل اشاره شده است و امسال پختگی و رشد انقلاب در چهل سالگی به نمایش گذاشته می شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان افزود: زمینه ای فراهم شود در جمع همکاران کمیته فضاسازی و تزیینات شهرداری با دوستان همفکری داشته باشیم و قطعا لازم است مقدمات اعتبارات و مجوزهای مورد نیاز فراهم شود تا در حین کار با مشکلات مواجه نشویم.

حجت الاسلام اشجری، با اشاره به تبلیغات شهری رشت، گفت: باید مدیریت واحد در مبلمان تبلیغاتی شهر برقرار شود چرا که امروز فرماندهی واحدی آن را هدایت نمی کند و شرکت های خصوصی باید در نظر داشته باشند در ایام محرم، عبارت «السلام علیک یا اباعبدالله» و یا در دهه فجر جمله «دهه فجر مبارک» را در کنار تبلیغات خود ببینند.

وی اضافه کرد: درخصوص خیابان هایی که نام های مناسبت ها و یا افراد شاخص دارند، تندیس های متناسب با نام خیابان نصب شود تا نمادی از نامگذاری خیابان ها مشهود باشد. در واقع علت نامگذاری ها برای نوجوانان و جوانان ما مشهود باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، با اشاره به آسیب های وارد شده به خیابان های محل برگزاری مراسمات و تجمعات مردمی، تصریح کرد: باید عظمت حضور مردم در رسانه ها به خوبی منعکس شود. حوض روبروی شهرداری رشت و نیز میله های بی.آر.تی در مسیر میدان مصلی به ساختار حضور مردم در مناسبت ها هم آسیب زده است.

وی تاکید کرد: درخصوص سیستم صوتی با مسیرهای مختلف نیاز است سیستم صوت یکپارچه ای تعریف شود، زیرا اینکه در هر مناسبت هزینه هنگفت برای سیستم صوت پرداخت می شود هدررفت بیت المال است. اگر کار به صورت متمرکز انجام گیرد جلوی ریخت و پاش ها گرفته می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: