• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3190-5
  • خبرنگار : 2
  • منبع خبر : رشت

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان:

واحدهای صنعتی گیلان به 702 تن پیله نیاز دارند

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت: واحدهای صنعتی گیلان به 702 تن پیله نیاز دارند،این در حالی است که کل پیله تولیدی ابریشم گیلان حدود 430 تن است.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،فرهاد دلق پوش با اشاره به اینکه از 4 واحد صنایع مرتبط با صنعت ابریشم گیلان،فقط یک واحد کوچک با30 درصد ظرفیت،نخ ابریشم تولید می کند و بقیه به علت کمبود ماده اولیه،مشکل سرمایه در گردش و فرسودگی تجهیزات،دست از فعالیت کشیده‌اند،گفت:واحدهای صنعتی گیلان به 702 تن پیله نیاز دارند،این در حالی است که کل پیله تولیدی ابریشم گیلان حدود 430 تن است.

وی افزود:اگرچه سازمان صنعت، معدن و تجارت آمادگی ارائه تسهیلات برای نوسازی،خرید ماشین آلات و حل مشکل سرمایه درگردش را دارد اما موافقت بانکهای عامل برای پرداخت این دست تسهیلات به توجیه پذیر بودن فعالیت اقتصادی که یکی از بندهای آن تامین ماده اولیه است،مشروط است و از طرفی صاحبان این صنایع هم خودشان به علت کمبود ماده اولیه وبه صرفه نبودن این کار،رغبت چندانی برای راه اندازی و احیای واحدهایشان ندارند.

دلق پوش خاطرنشان کرد:برای اینکه سرمایه گذاران بتوانند با ارائه طرح های توجیه پذیر،از تسهیلات بخش صنایع دانش بنیان این سازمان بهره مند شوند،تولید نخ بازیافتی،ریسندگی و تولید پارچه را به عنوان صنایع اولویت دار سرمایه گذاری حوزه صنعت،معدن و تجارت استان معرفی کرده‌ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: