• جمعه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-26289-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

علامتی:

رویکرد اتحادیه تربیت حماسی دانش‌آموزان است

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور گفت: به دنبال تربیت دانش‌آموزان متخصص و متعهد هستیم، رویکرد ما تربیت حماسی دانش‌آموزان است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، حامد علامتی صبح امروز در نشست با خبرنگاران، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، اظهار کرد: اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان یکی از تشکل‌های رسمی دانش‌آموزی است که از سال 1358 تشکیل شده و در مدرسه فعالیت دارد.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور افزود: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان مستقیما زیرنظر مقام معظم رهبری فعالیت دارد که به منظور پاسداشت ارزش‌های انقلاب، نیروسازی و جریان سازی می‌کند.

وی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری "اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزی در یک مدرسه یک سنگر فرهنگی محسوب می‌شود و دانش‌آموزان ما افسران جوان جنگ نرم محسوب می‌شوند"، گفت: به دنبال تربیت دانش‌آموزان متخصص و متعهد هستیم، رویکرد ما تربیت حماسی دانش‌آموزان است و در مقاطع متوسطه اول و دوم فرآیند چهار ساله را مدنظر قرار می‌دهیم.

علامتی تصریح کرد: سیر معنوی فکری – تربیتی را برای یک دانش‌آموز ترسیم شده که در این راستا غنی ترین و محتوایی‌ترین اسناد را داریم، در حال تدوین چشم‌اندازبرای 1404 هستیم.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور بیان کرد: مقام معظم رهبری حدود 6 سال است که با انتخاب عناوینی برای هر سال، در حوزه اقتصادی تاکید دارند و امروز به نقطه‌ای رسیده که حمایت از کالای ایرانی را مدنظر قرار دادند؛ گفتمان سازی حمایت از کالای ایرانی در دستور کار اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان قرار گرفته است و این نهاد به پایگاه‌های حمایت از کالای ایرانی تبدیل می‌شود.

وی ادامه داد: حمایت از کالای ایرانی باید از دانش‌آموزان و خانواده‌های‌شان آغاز شود که این امر با گفتمان سازی در مدارس محقق می‌شود و مطالبه گری از مسئولان به جهت تولید کالای باکیفیت از دیگر اقدانات موثر است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور، با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید تقویت اعتماد به استان‌ها را در برنامه داریم، اضافه کرد: هدف ما خروج از برنامه‌های ملی و اجرای بیشتر برنامه‌های بومی و منطقه‌ای است و در این راستا برنامه و بودجه استانی تدوین خواهد شد. همچنین کیفی سازی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، کمی بودن زیرساخت‌ها، توجه به کارهایی که باعث تقویت بنیه دینی و فکری می‌شود از دیگر اهداف ما در سالجاری است.

علامتی گفت: گیلان، استان پر ظرفیت و نیروخیزی است. اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان با همکاری سایر نهادها نظیر آموزش و پرورش و سپاه در مسیر رشد و شکوفایی خوبی قرار گرفته و حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه چهار تشکل هلال احمر، بسیج دانش‌آموزی، سازمان دانش‌آموزی و اتحادیه انجمن‌های اسلامی در سطح مدارس فعالیت دارند، گفت: هر چقدر برنامه‌ها متناسب با ذائقه دانشآموزان باشد، باعث جذب بیشتر آنها می‌شود.  

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: