• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-54089-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : رشت

معاون سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت:

کاهش 50 درصدی تماس‌ها در چهارشنبه سوری

معاون سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته مرکز کنترل 125 آتش‌نشانی پاسخگوی بالغ بر 550 تماس شهروندان بوده است،گفت:شاهد کاهش 50 درصدی تماس‌ها نسبت به سال گذشته بودیم.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان،شهرام مومنی با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته مرکز کنترل 125 آتش‌نشانی پاسخگوی بالغ بر 550 تماس شهروندان بوده است، گفت: شاهد کاهش 50 درصدی تماس‌ها و افزایش 33 درصدی حریق و حوادث نسبت به سال گذشته بودیم .

وی با بیان اینکه شب گذشته 310 آتش نشان و افسر ارشد در 13 ایستگاه آتش نشانی بهمراه 60 دستگاه خودروی سبک و سنگین و همچنین کادر اداری در آماده باش کامل بوده اند، گفت:جهت پوشش سریع تر حوادث و رخدادهای احتمالی علاوه بر 13 ایستگاه آتش نشانی؛ آتش نشانان بهمراه خوردوهای امدادی در 10 نقطه پر ترافیک شهر مستقر و سه دستگاه موتور سیکلت با تجهیزات اطفایی در حال گشت زنی بودند .

مومنی با اشاره به 4 مورد حریق منزل مسکونی و یک مورد حریق تجاری،گفت:تنها در یک مورد که علت آتش‌سوزی آبگرمکن منزل مسکونی بوده،مابقی آتش‌سوزی‌ها سقوط بالن آرزوها بر روی بالکن و سقف منازل مسکونی و انبار تجاری بوده است .

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به آتش گرفتن دو اصله درخت در آتش بازی‌های شب گذشته،گفت: خوشبختانه با توجه به مجاورت درختان با سقف منازل مسکونی؛گشت زنی آتش نشانان و اعزام سریع به محل حوادث، آتش بلا فاصله مهار و از گسترش آن پیشگیری شد.

وی در ادامه به گزارش 45 مورد حریق ضایعات اشاره کرد و گفت:در این آتش سوزی‌ها آتش زدن ضایعاتی همچون مبلمان، لاستیک و چوب مشاهده می شد که به جایی سرایت نداشت .

مومنی گفت:در ۲۴ ساعت گذشته هیچ گونه حادثه‌ای مبنی بر مصدومیت شهروندان به مرکز کنترل ۱۲۵ آتش نشانی رشت اعلام نشد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: