• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-53989-5
  • خبرنگار : 9
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نیروی انتظامی نیازمند پشتیبانی در تامین نظم و امنیت مردم است

استاندار گیلان با تاكید بر اینكه نیروی انتظامی نیازمند پشتیبانی در تامین نظم و امنیت مردم است، گفت: نیروی انتظامی با تدبیر در شرایط ویژه با حوصله و كمترین تنش، امنیت مردم را به خوبی تامین كرده است.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، دكتر مصطفی سالاری در دومین جلسه هماهنگی فرمانداران و فرماندهان انتظامی با بیان اینكه نیروی انتظامی راهگشای مردم در تامین ارتزاق و حضور گردشگران است، اظهار کرد: نیروی انتظامی اولین ویترین فرهنگ و آداب استان در مواجهه با گردشگران و مسافران محسوب می شود.

وی با بیان اینكه گردشگران بیشترین برخورد را با پلیس دارند، افزود: خاطره و برداشت مسافران از استان در برخورد با پلیس مشخص می شود.

استاندار گیلان با بیان اینكه پلیس از لحاظ تكریم مردم در شرایط مطلوبی قرار دارد، گفت: باید نشست های فصلی به منظور تامین هرچه بهتر امنیت مردم و برآوردن خواسته های پلیس انجام شود.

وی با تاكید بر اینكه نیروی انتظامی نیازمند پشتیبانی در تامین نظم و امنیت مردم است، گفت: نیروی انتظامی با تدبیر در شرایط ویژه با حوصله و كمترین تنش، امنیت مردم را به خوبی تامین كرده كه این كار بسیار ارزشمندی است.

سالاری با اعلام اینكه دستگاه های اجرایی باید چگونگی ارتباط با یكدیگر را مشخص نمایند، خاطرنشان كرد: نیروی انتظامی در امورات امنیتی، انتظامی و قضایی در تصمیم گیری و انسجام مستقل است.

استاندار گیلان با تاكید براینكه در استقلال حرفه ای باید وظایف ذاتی به خوبی انجام شود، گفت: باید دستگاه های امنیتی با ایجاد امنیت مطلوب زمینه توسعه اقتصادی را فراهم كنند.

وی با بیان اینكه باید با تغییرساختار راه ها، نصب علائم و تجهیزات بازدارنده تصادفات و تلفات جاده ای بهبود اساسی یابد، بیان کرد: نوسان كاهش و افزایش تصادفات جاده ای باید در یک نقطه اندازه گیری شده تا راهكار مناسب بر كاهش آن پیش بینی شود.

سالاری با اشاره به اینكه كلیه علائم در جاده ها و راه ها از منظر ایمنی و راهنمایی باید در جادها نصب شود، افزود: باید تسهیلات استراحت، اسكان و دسترسی آسان به مراكز سیاحتی و توریستی مسافران نیز فراهم شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان نیز در ابتدای این نشست با بیان اینكه باید با جلسات منظم و سازمان یافته اشراف خود را نسبت به پدیده های پیش رو افزایش دهیم، گفت: پلیس آمادگی خود در خصوص مقابله با آسیب های چهارشنبه آخرسال و تعطیلات نوروزی را احراز كرده است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینكه برخورد با تهیه و توزیع كنندگان مواد محترقه در دستوركار پلیس قرار دارد، افزود: 2 میلیون و 300 هزار عدد انواع مواد محترقه پرخطر در مبادی ورودی و در بازدید از اصناف در استان كشف شده است.

سردار اسحاقی با اعلام اینكه پلیس با هماهنگی دستگاه های ذی ربط در موضوع آگاهسازی و اطلاع رسانی در جامعه نیز وارد شده است، بیان کرد: نقش عقلانیت و شعور اجتماعی در رفتار اجتماعی افراد در پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال تاثیر گذار است.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینكه پلیس امنیت لازم برای حضور مسافران و گردشگران نوروزی را فراهم كرده است، گفت: 64 درصد از حوادث رانندگی در جاده های روستایی و فرعی گیلان رخ داده است.

وی با تاكید بر اینكه باید شكل هندسی بعضی از راه های پرخطر روستایی اصلاح شود، اظهار کرد: پلیس درصدد استفاده از تمام ظرفیت ها برای امنیت بیشتر مردم است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: طرح های انضباط بخشی، برخورد با ارازل و اوباش، گشت های انتظامی از محل های خرید در دو ماه پایانی سال تشدید شده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان در پایان با اعلام آمادگی بیش از پیش پلیس برای تامین نظم و امنیت مردم و مسافران نوروزی، خاطرنشان كرد: باید پشتیبانی های لازم از پلیس در بحث انجام هرچه بهتر وظایف صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: